МОРПІХИ: ГАДАЄМО, ЩО ХОРОШІ СЛОВА НА СВОЮ АДРЕСУ МИ ЗАСЛУЖИЛИ НЕ ПРОСТО ТАК

МОРПІХИ: ГАДАЄМО, ЩО ХОРОШІ СЛОВА НА СВОЮ АДРЕСУ МИ ЗАСЛУЖИЛИ НЕ ПРОСТО ТАК

Сьогодні, 23 травня встановлено День морської піхоти України. У виїзній студії Армія ФМ два морпіхи
Євген Кругляк – командир взводу та Павло Сбитов – командир роти, які розповіли чому вони обрали для себе шлях морського піхотинця, як ставляться до зміни кольору беретів та що про морпіхів говорить ворог.

Яна Холодна: Хлопці, де легше – сьогодні стояти на плацу і проходити церемоніал, чи з хлопцями на передовій?

Павло Сбитов: Морально легше на передовій з хлопцями, бо там ми проводимо багато часу, один до одного звикли. Але сьогодні на захід їхали з неменшим захватом.

Яна Холодна: Якими були ваші очікування від сьогоднішнього заходу?

Павло Сбитов: Позитивні. Дуже гарно було організовано це свято, багато хороших слів сказано на нашу адресу, на адресу морських піхотинців. І я думаю, що ці слова ми заробили не просто так.

Яна Холодна: Євгене, ви вийшли свого часу з Криму і служите в морській піхоті з 2014 року. Що для вас морська піхота взагалі?

Євген Кругляк: Морська піхота – це по-перше, сила духу. Морський піхотинець – вірний воїн, який чітко виконує накази командирів, готовий вести дії в суходолі та в морі. Готовий до будь-яких перешкод на його шляху.

Яна Холодна: У морпіхів дуже видно підтримку і братерство.

Павло Сбитов: Ми діємо, як одне ціле.

Яна Холодна: Сьогодні ви обидва отримали Орден ІІІ ступеня. Що для вас ця нагорода?

Павло Сбитов: Нагорода такого рівня, та і будь-яка нагорода – це завжди приємно. Перш за все ти починаєш бачити, що твоя робота і прагнення не даремні і після такого хочеться працювати ще краще. Тому ми стараємось нагороджувати свій особовий склад, мотивувати їх.

Євген Кругляк: Я погоджуюсь з Павлом.

Яна Холодна: Паша, вам лише 23 роки, у цей підрозділ прийшли, коли вам був 21 рік…

Павло Сбитов: Я навчався в академії, закінчив в 2016 році і після цього потрапив в морську піхоту, чим дуже пишаюся.

Яна Холодна: Ви молода людина, могли б веселитися, гуляти з дівчатами, проводити дозвілля, а ви на війні. Чому ви зробили цей вибір, стали військовим?

Павло Сбитов: Важке трохи питання. Я не знаю як можна в такий період сидіти вдома і спостерігати, або коментувати біля телевізора, як військовим працювати. Для мене це честь – захищати свою державу.

Яна Холодна: Женя, що вас, вихідця з Криму, мотивувало піти в такий бойовий підрозділ?

Євген Кругляк: Посягання на суверенітет країни. В Криму все відбулося дуже швидко. Нас дуже мотивувало те, що півострів було захоплено. Ми хотіли продовжити військову службу і обороняти свою країну.

Яна Холодна: Ви отримали нові берети – кольору морської хвилі. Наскільки для вас це питання було болючим чи не болючим?

Павло Сбитов: Зізнаюсь чесно, коли ми  тільки почули, що берет нам змінять, було важко це прийняти. Але коли зважили плюси і мінуси, зрозуміли, що це на краще. Ніхто не збирається забувати традиції морської піхоти, забувати наш чорний берет, але морська піхота Збройних сил України тільки створюється, розвивається, ми просто доповнюємо наші традиції, розвиваємо морську піхоту.

Євген Кругляк: В мене було добре відчуття. Я розумію, що традиції будуть продовжуватися.

Яна Холодна: Хто для вас є авторитетом, як для молодих військових?

Павло Сбитов: Завжди в підрозділах, в армії авторитетом є командир. Якщо командир для тебе лідер, ти служитимеш в цьому підрозділі і вдосконалюватимеш цей підрозділ.

Яна Холодна: Які слова ви знаходите для особового складу, щоб підбадьорити бійців?

Євген Кругляк: З кожним бійцем потрібно говорити окремо, до кожного свій підхід. Комусь треба показувати, що робити, хтось розуміє з напівслова.

Павло Сбитов: Коли командир говорить з особовим складом, він не готує промову. Ти спілкуєшся з людиною, твоє спілкування йде від душі. Зазвичай підбадьорюємо жартами. Коли ти жартуєш з бійцями і бачиш, як в них піднімається настрій і бойовий дух, то і в тебе він покращується.

Яна Холодна: Місцеві мешканці Маріуполя вважають вас своїми бійцями. Чи став для вас Маріуполь  рідним містом?

Павло Сбитов: Звичайно став. Маріуполь дуже рідне місто для нас і ми завжди його оборонятимемо. Велика підтримка йде від управління і від населення міста.

Яна Холодна: Ви скоро повертаєтеся знову на передову. Який настрій у хлопців там? Ми знаємо, що коли морпіхи на позиціях, ворог вас боїться.

Павло Сбитов: У хлопців бойовий дух, а коли ми чуємо і знаємо, як ворог нас боїться. Це придає більше сили.

Яна Холодна: А що ворог про вас говорить?

Павло Сбитов: Багато чого. Але якщо сказати культурними словами, то кажуть, що ми неадекватні. Незадоволені нашою роботою. Але це тільки плюси в наш бік.

Яна Холодна: Чим ви займаєтесь, коли більш-менш затишшя?

Євген Кругляк: Займаємося обладнанням позицій, займаємося укріпленнями, навчаємося.

Павло Сбитов: Постійно проходить підготовка особового складу, приводимо зброю у бойову готовність, проводимо заняття. Навчань не буває мало.