Морський піхотинець Вадим Сухаревський, позивний Борсук

Морський піхотинець Вадим Сухаревський, позивний Борсук

Підполковник Збройних Сил України, був командиром елітного 503-го батальйону 36-ї бригади морської піхоти. Саме він став першим українським військовослужбовцем, який відкрив вогонь по ворогу, захищаючи Україну. Під Слов'янськом Борсук гатив зі свого БТР по бойовиках Гіркіна. За оборону Слов’янська Вадима нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня, а за бої в районі Луганського аеропорту — орденом Богдана Хмельницького II ступеня.


Вадим Сухаревський родом із містечка Берегове на Закарпатті. Закінчив мукачівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Далі була строкова служба у ВДВ та велике бажання присвятити себе армії, бо як переконаний Вадим: десантура - це стан душі, релігія. Ще солдатом–строковиком він виявив бажання брати участь у ротації в Ірак, куди згодом і попав та відслужив 9 місяців. Після повернення з Іраку вирішив продовжити військову кар'єру та вступив до Одеської військової академії, яку закінчив із червоним дипломом. До Академії Вадим Сухаревський пішов навчатися вже заступником командира взводу спецпризначення розвідроти 80-ї бригади, а повернувся на службу командиром у той самий взвод. У 2011 році став начальником розвідки батальйону 80-ї бригади, а далі – командиром аеромобільної десантної роти у батальйоні. 

Коли почалася війна, ставлення до ворога у Сухаревського сформувалось відразу і однозначно. Вадим каже, що окрім ненависті до противника, він нічого не відчуває і загибелі побратимів ніколи і нікому не пробачить. "Я приїхав сюди воювати. Я хлопцям так і кажу: бачиш ворога – стріляєш у ворога. Брататися з ними, щадити їх, гратися у благородство ми тут не будемо. Вони нам не друзі і не сусіди, вони прийшли сюди убивати нас, тож ми не дамо їм ані хвилини спокою ", – розповідає боєць.

Вже на початку квітня 2014 року підрозділи бригади Сухаревського зайшли у Луганськ у повній готовності до виконання завдань, тоді там були захоплені тільки адмінбудівлі. А в ніч з 12 на 13 квітня зі своєю ротою Вадим здійснив марш на Слов'янськ, де 13 квітня бійці потрапили у засідку та дали перший бій. Після цього морські піхотинці вже остаточно опинилися на війні. Брали участь у боях під Слов'янськом та в обороні Луганського аеропорту. Далі у серпні був рейд, унаслідок якого 80-та бригада разом з 95–ою роз'єднали так звані «ЛНР» «ДНР». За 4 дні разом українські воїни звільнили 7 населених пунктів. Під Красним Вадим Сухаревський дістав поранення і провів у госпіталях близько місяця. Після лікування і реабілітації у жовтні 2014 року знову поїхав на фронт і водночас почав навчання у Національному університеті оборони імені Черняховського. 

Зараз Вадим Сухаревський продовжує захищати Україну. Вадим каже, що для нього служба у морській піхоті - суцільний позитив. Як командир він намагається поєднувати два бажання: зберегти особовий склад і виконати бойове завдання. І коли це вдається, почувається щасливим.

Вадим Сухаревський отримав орден «Народний герой України» 2 серпня 2015 року у Слов'янську.