Зараз в ефірі:

Можливості майданчика охорони здоров’я в межах фестивалю «З країни в Україну»

23.04.2021
Можливості майданчика охорони здоров’я в межах фестивалю «З країни в Україну»

В ефірі передачі «Ранкова кава» проєктний менеджер фестивалю «З країни в Україну» Леся Лесів і представники просвітницького напряму з охорони здоров’я в межах фестивалю Олександр Соколенко та Ростислав Юськів розповіли, коли захід стартує цьогоріч і як вплинули карантинні обмеження на його проведення.

Фестиваль «З країни в Україну» це масштабна культурно-просвітницька подія, яка охоплює міста в різних областях нашої країни. Це майстер-класи народних ремесел, демо-зона новітніх здобутків України, відкрита бібліотека, дитячі і юнацькі активні ігри, кінопокази найкращих зразків вітчизняного кінематографу, лекції для дорослих та дітей і, звісно ж, вечірній концерт. Мета фестивалю показати, скільки всього цікавого, нового та стильного є в Україні, як наша країна змінилася за останні роки.

Нікіта Гросс: Тож яким цього року буде фестиваль?

Леся Лесів: У зв’язку із карантинними обмеженнями через пандемію фестиваль буде децентралізованим. Замість однієї великої локації, як зазвичай, буде 5 різних, об’єднаних певними темами. Цього року, мені здається, фестиваль «З країни в Україну» не приводить людей до себе, а йде до людей у двори.

Нікіта Гросс: Цьогоріч організатори фестивалю накреативили такого, що навіть я, людина фестивальна, чую вперше…

Леся Лесів: Так. Зазвичай найбільше людей збиралось на вечірній концерт. І щоб адаптуватись до карантинних вимог, нам спало на думку створювати ролики з артистами перед фестивалем, щоб вони ставали амбасадорами цих міст, і потім на центральній локації з великими екранами їх демонструвати.

Нікіта Гросс: Зараз триває Академія фестивалю. На якій стадії вона нині?

Леся Лесів: На етапі завершення теоретичного навчання. 7 травня буде захист концепцій локацій, які додатково організовують локальні команди.

Нікіта Гросс: Коли й з якого міста стартує фестиваль?

Леся Лесів: Розпочнеться фестиваль 2 липня. Заїзди поділені по містах, перші три – це Слов’янськ, Краматорськ і Бахмут.

Нікіта Гросс: Олександре, розкажи про напрям «Охорона здоров’я» в межах фестивалю?

Олександр Соколенко: Завдання майданчика з охорони здоров’я здебільшого просвітницька робота. Ми розповідаємо про базові речі, а саме: як врятувати життя до приїзду «швидкої», як зупинити об’ємну зовнішню кровотечу, як транспортувати пораненого або хворого. Також пояснюємо, здавалося б елементарні речі – як правильно чистити зуби.

Ростислав Юськів: Я до 22 років не знав, як правильно чистити зуби, доки не сходив до стоматолога.

Нікіта Гросс: Як ви зацікавлюєте людей, щоб вони залишались на вашій локації?

Олександр Соколенко: Стараємося подавати інформацію в форматі гри, жартів, бо інакше це важко сприймається. Як історія обростає легендами, так і медичні алгоритми обростають жартами. У нас дуже багато долучалося громадських організацій, об’єднань, і кожен подавав матеріал по-різному. Є такі речі, які без сміху не поясниш, наприклад як користуватися презервативами. Чутлива тема, але про неї треба говорити, бо це громадське здоров’я.

Нікіта Гросс: Чи траплялись якісь курйозні випадки під час фестивалю саме щодо охорони здоров’я?

Олександр Соколенко: Якось ми забули манекена «Аню», здається, в Щасті. Але потім вона до нас повернулась. А чому Аня? Це була дівчинка, як померла у Франції у віці 14 років. І її батьки захотіли увіковічнити пам'ять про доньку. Вони зробили маску дитини і манекен з обличчям доньки. А потім почали робити ідентичні манекени, на них тренуються рятувати життя. Цей манекен дорогий. Нам його позичили, щоб ми вчили людей у прифронтових містах. А ми настільки були виснажені в Щасті, що відправили манекен Аню не в тому автобусі. Потім Аня знайшлась, і ми були дуже раді цьому.

Нікіта Гросс: Чи плануєте цьогоріч вирушити з фестивалем «З країни в Україну» і що готуєте нового?

Олександр Соколенко: Так, плануємо. І в цьому році багато організацій підсилюють нас. Суть того, чим ми будемо займатись незмінна просвітницька діяльність. Ми прагнемо зробити так, щоб якість життя людей залишалась якомога довше високою. Робити будемо це у форматі майстер-класів, лекцій, ігор на медичну тематику. Прагнемо охопити всі вікові категорії. Неофіційний слоган нашого майданчика «Як прожити до ста років».

Ростислав Юськів: Планую показувати дітям багато якихось внутрішньомедичних цікавинок, щоб захопити їх медициною. Вчитиму в'язати вузли, зашивати рани, тому я буду максимально залучений.

Нікіта Гросс: То чому ж варто відвідати фестиваль «З країни в Україну»?

Леся Лесів: Я думаю, що варто приходити на фестиваль жителям міст в першу чергу, щоб побачити, якими можливостями скористалися можливо, їхні ж сусіди, щоб привезти фестиваль до себе. Ми ж не привозимо готову подію, її створюють самі мешканці міста.

Ростислав Юськів: Сподіваюсь, ми будемо цікаві всім віковим категоріям населення. Кожен знайде для себе щось корисне, а також дізнається і навчиться чому новому.

Олександр Соколенко: Питання не стоїть: приходити чи не приходити. Питання, чому саме варто прийти. Варто прийти, бо ви зможете довше залишатися здоровими, вмітимете надати допомогу своїм старшим родичам, зможете, окрім того, що навчитися корисними речам, добре провести з нами час.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток