Музей у вікні

Музей у вікні

Нині, коли музеї країни закриті через протиепідемічні заходи, волонтери Прикарпаття знайшли спосіб нагадати про війну своїм співвітчизникам – вони облаштували музей просто у вікнах. Про це повідомив спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

 

За його словами, імпровізований музей розташувався в самому центрі Івано-Франківська -  у вікнах першого поверху головної адмінбудівлі - в обласній державної адміністрації. Тут кожен, хто знайде хвилину зупинитися, побачить  прапори та патрони, уламки снарядів та військове спорядження, карти та унікальні фотографії. Всі ці експонати -  це не просто докази українського протистояння російській агресії, яка триває шостий рік, за кожним з них доля конкретних людей: добровольців, волонтерів, медиків. 

Андрій Паляниця, член “Спілки волонтерів Прикарпаття”, розповів Армія FM, що артефакти для виставки прикарпатські волонтери привозили із кожної поїздки – відбирали найважливіше, найемоційніше, найкрасномовніше. Часто вдячні бійці дарували на згадку шеврони своїх підрозділів. Тепер за ними можна вивчати історію добровольчого руху в 14-15 роках. 

«Про те, що війна триває, волонтери не забувають. Нині вони  знову збирають вантаж для бійців тактичної групи на Світлодарській дузі. Серед подарунків — 50 пар американського військового взуття», - повідомив Мазурін. 

Тим часом музей у вікні штабу поповнюється чи не щомісяця. У майбутньому волонтери планують розширити експозицію, додавши туди артефакти з часів Революції Гідності. А ще прописати до кожного експонату QR-коди, аби вони могли розповісти правдиву історію війни кожному, хто бажає про неї дізнатися.