My Chemical Romance - роман, що не залишить нікого байдужим!

25.04.2020
My Chemical Romance - роман, що не залишить нікого байдужим!

Час дізнатись про одну з найпримітніших альтернативних груп 2000-х років My Chemical Romance. За 12 років музиканти створили 4 альбоми, зокрема «The Black Parade», який сподобався слухачам в усьому світі і ледь не здобув премію «Греммі». Велика армія фанатів і мільйонні продажі - все це про My Chemical Romance.

 

 

 

Історія створення MCR тісно пов'язана з терористичними актами в Нью-Йорку 11 вересня 2001 року: під враженням від падіння веж Всесвітнього торгового центру фронтмен Джерард Вей написав пісню «Skylines and Turnstiles». Його бажання увіковічнити пам'ять жертв трагедії підтримав барабанник Метт Пеліссьер. Незабаром до дуету приєднався також гітарист Рей Торо. Назву «My Chemical Romance», що англійською означає «Мій хімічний роман», вигадав Майкі Вей, молодший брат вокаліста Джерарда. Джерелом натхнення став роман Ірвіна Велша «Екстезі: три казки про хімічний роман», який Майкі побачив, коли працював у найбільшій американській видавничій компанії.

Перші записи музиканти робили на горищі в будинку Пеліссьера в Нью-Йорку. Пісні об'єднали під назвою «The Attic Demos», що англійською означає «демо з горища». Почувши їх, Майкі Вей залишив коледж і приєднався до MCR як басист. Під час студійного запису музиканти познайомилися з Френком Айера, провідним вокалістом і гітаристом Pencey Prep. Після розпаду його групи у 2002 році Айера став учасником MCR. Ритм-гітарист увійшов до складу за кілька днів до запису дебютного альбому.

«I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love», створений за 12 днів на студії, вийшов у липні 2002 року, всього через 3 місяці після офіційного створення MCR. Цікавий факт, що всі 12 днів соліст Джерард Вей  співав, страждаючи від  зубного болю. Музика з дебютного альбому MCR поєднує в собі кілька жанрів: емо, пост-хардкор, скрімо, панк-рок, готик-рок, поп-панк і гаражний панк.

Це концептуальний альбом, в центрі якого персонажі на зразок Бонні і Клайда, яких вбивають у пустелі. Шанувальники припускають, що історія проходить і через наступний альбом. Людина, яка застрелила закоханих, потрапляє в чистилище та укладає угоду з Сатаною. Вбивці належить відродитися і стати поплічником диявола. MCR ніколи офіційно не підтверджували цю сюжетну лінію, але пісні двох альбомів справді перегукуються.

Повернувшись із турне з Avenged Sevenfold, музиканти сіли за написання другого альбому «Three Cheers for Sweet Revenge», який вийшов у червні 2004 року. Платівка стала успішною як для гурту, так і для лейблу. Її випуск супроводжували радіосингл «I'm Not Okay», «Helena», «The Ghost of You». Кліпи на ці пісні були популярні на MTV. Менше ніж за рік альбом став тричі платиновим у США, розійшовшись тиражем понад 3 млн копій.

У 2006 році також вийшла біографія групи «Something Incredible This Way Comes», яка охоплює період із 2002 року до виходу найвідомішого альбому в дискографії MCR «The Black Parade».

До запису нового альбому у 2006 році музиканти залучили кращих. Зі звучанням їм допомагав Роб Кавалло, продюсер альбомів Green Day, а кліпи знімав Семюель Баєр, автор відео для «Smells Like Teen Spirit» Nirvana і «American Idiot» Green Day. Не дивно, що платівка стала успішною.

Для реклами 22 серпня 2006 року MCR відіграли шоу в Лондоні для 2 тис. фанатів. Квитки розпродали за 15 хвилин. Перед тим як група з'явилася на сцені, організатори оголосили, що музиканти не зможуть виступити і їх замінить новий колектив The Black Parade. Натовп сприйняв новину вороже, але потім прихильники зрозуміли, що перед ними MCR, але під псевдонімом.

Музиканти часто використовували нове ім'я і виходили на сцену, як оркестр, що марширує. Колону очолював фронтмен Джерард Вей. Можна сказати, що The Black Parade - це окрема група, оскільки музиканти змінювали не тільки стиль одягу, але й поведінку та манеру триматися на сцені. Альбом як рок-опера про персонажа, відомого як Пацієнт, що хворий на онкологію. Його чекає неминуча смерть, яка, на думку Джерарда Вея, має вигляд найприємнішого  спогаду з дитинства. Для нього - це парад.

Під час туру в підтримку альбому музиканти виступили 138 разів по всьому світу  - в Європі, Північній Америці, Азії, Австралії, Латинській Америці. Програму побудували так, що музиканти спочатку виходили як The Black Parade, а потім як MCR. В прихильників склалося враження, що The Black Parade - це окремий колектив, який створили спеціально для розігріву.

У травні 2009 року вони повернулися в студію для запису «Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys» (2010) - четвертого і останнього альбому.  31 липня та 1 серпня 2009 року My Chem зіграли два "таємних" концерти в The Roxy Theater у Лос-Анджелесі. Ці шоу були першими для гурту відтоді, як вони грали на Madison Square Garden у травні 2008. 

3 березня 2010 гітарист Френк Аїро оголосив на офіційному сайті, що барабанник Боб Браяр вийшов із гурту. Вони не повідомили, чому саме він так вчинив.

У лютому 2012 MCR повідомили, що вони будують студію в Лос-Анджелесі для запису п'ятого альбому, який вони на той час називали MCR5. Вже тоді клавішник Джеймс Дьюїс став офіційним членом гурту. 14 вересня 2012 на офіційному сайті Френк Аїро оголосив про новий проєкт під назвою Conventional Weapons. Це збірка з 10 пісень, що були записані в 2009 році, ще перед  Danger Days. Гурт випускав дві пісні щомісяця на вінілових платівках протягом п'яти місяців -  із жовтня 2012 до лютого 2013. А вже за місяць гурт оголосив про свій розпад у пості на своєму сайті. 

20 липня 2016 на сторінках My Chem у Твіттері та на Фейсбуці було опубліковано відео з прапором, що колихався від вітру, та з фортепіанним інтро Welcome to the Black Parade. Насамкінець зявлялася  таємнича дата «9/23/16". Це призвело до поширення пліток про можливе повернення гурту, та ця думка була спростована.  Але вже 31 жовтня 2019 року гурт оголосив про возз'єднання та анонсував концерт в Лос-Анджелесі під назвою «Return» 20 грудня 2019 року.  Трохи пізніше стало відомо й про інші виступи, що відбудуться у 2020 році. Тож очікуємо цих рокерів в Україні. І вже 9 липня в Києві!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток