Ми передали на фронт понад 25 тисяч книг, - військовослужбовець та куратор проєкту «Книга на фронт» Андрій Овчарук
«Книга на фронт» – це ініціатива, започаткована військовою громадською організацією "Культурний десант", і спрямована на книгозабезпечення українських захисників. Про це розповів сержант ЗСУ, куратор проєкту «Книга на фронт» Андрій Овчарук. Також він порадив слухачам, що почитати, та розповів, коли став військовослужбовцем, хоча раніше працював у київській філії «Видавництва Старого Лева».
Андрій Овчарук розповів, коли він став військовослужбовцем.
– 24 лютого 2022 року прокинувся від вибухів, тряслися вікна. І вже опівдні я був у Оболонському ТЦК і чекав, коли мене приймуть. Це було емоційне рішення, бо в армії до цього не служив через поганий зір. Мене як добровольця відправили чекати в спортзал, де пробув до п'ятої ранку. Потім потрапив у 101-шу окрему бригаду охорони Генерального штабу, де відслужив майже 2 роки. А на початку 2024-го мені запропонували займатись тим, чим я займався у цивільному житті, тобто книжками.
Андрій Овчарук керує проєктом «Книга на фронт». Основне завдання проєкту – забезпечити українських військових якісною літературою.
– Щоб передати книгу на фронт, ви можете прийти у будь-яку книгарню у своєму місті, в якій висить плакат «Подаруй книгу на фронт», придбати книгу і залишити для військових. Книгарня передасть її нам, а ми – військовим. Ми передали на фронт вже понад 25 тисяч книжок. Також ми доправляємо книги в шпиталі та навчальні центри. Наприклад, в США під час Другої світової війни передали військовим 123 мільйони книжок. Серед наших військових популярна історична література, зокрема історія України. Люди хочуть зрозуміти, чому відбуваються певні речі і як так сталося, що Україна змушена воювати. Також військові полюбляють мотиваційну літературу, щось для саморозвитку, наприклад філософію стоїцизму. Також добре йде жанрова література, завдяки якій читач може прожити інше життя і трохи перепочити від реалій. Коли на передову їде «Культурний десант», то везе книги для військових. Також ми надаємо військовим доступ до електронних книг. У нас є партнерство із Yakaboo. В них у додатку є розділ «Бібліотека для героїв», де 500 електронних книжок і кілька десятків аудіокниг. Ми розповсюджуємо промокоди на доступ до цієї бібліотеки та надаємо коди військовим, які хочуть більше читати. Щоб отримати промокод, військовому треба написати в інстаграм «Культурного десанту», - розповів Андрій Овчарук.
Військовослужбовець також порадив слухачам і слухачкам Армія FM, що почитати.
– Є дуже хороша книжка Себастьяна Юнґера «Плем’я». Це книга про те, як військовим повертатися до цивільного життя, як цивільним приймати військових і як їм заново разом жити у нових умовах.