На честь кого названо Донецький аеропорт?

На честь кого названо Донецький аеропорт?

Сергій Прокоф’єв — видатний композитор XX сторіччя. Народився він 23 квітня 1891 року у селі Сонцівка Катеринославської губернії, а зараз — Донецька область, Україна.

 

 

 

 

 

 

Свою першу музичну п’єсу він написав у 5 років, а першу оперу — у 9. Коли ж у 13 років Сергій Прокоф’єв приїхав вступати до Петербурзької консерваторії, то в екзаменаційну залу він зайшов згинаючись під вагою папок із творами. Слава та визнання прийшли до нього швидко. Перший концерт він дав, коли йому було 17 років, а перше концертне турне Європою відбулось у 1913 р.

Талант Сергія Прокоф’єва був багатогранним. Він міг бути видатним письменником (достатньо прочитати його «Автобіографію» та яскраві «Оповідання», щоб переконатися у цьому) або шахістом. Але головною справою в житті Прокоф’єва була музика. Він написав: 8 опер, 8 балетів, 7 симфоній, 9 концертів для оркестру.

Кожен твір композитора ставав подією у світовій музичній культурі. Так, після прем’єри 5 симфонії композитора у США один із впливових журналів сучасності «TIME» розмістив на обкладинці його портрет та надрукував статтю про цей концерт.

У 1991 році, до 100-річчя з дня народження композитора, на його батьківщині, у селі Сонцівка Донецької області, був відкритий меморіальний музей Сергія Прокоф’єва. З того часу у кожного, хто хоче доторкнутися до історії є можливість приїхати і здійснити дивовижне занурення у світ Прокоф’євської музики.

Як відомо, міжнародний аеропорт «Донецьк» названий на честь Сергія Прокоф’єва. Аеропорт призупинив обслуговування рейсів 26 травня 2014 року після захоплення бойовиками терористичної ДНР і остаточно оголошений закритим 3 червня 2014 року. Зруйнований в ході бойових дій між проросійськими незаконними збройними формуваннями окремих районів Донецької області та українською армією впродовж червня 2014-січня 2015 року.

До 130-річчя видатного композитора та нашого земляка пропонуємо переглянути відео від «Військового телебачення України» та згадати усіх захисників ДАПу