На Харківщині побільшало контрактників

На Харківщині побільшало контрактників

На Харківщині триває чергова відправка команд контрактників у війська.

Про слобожанських новобранців і місця їхньої подальшої служби в ефірі Армя Фм розповів наш спеціальний кореспондент Олег Плаксій.

 

 

 

 

Сьогодні близько 100 мешканців Харківської області, серед яких 25 жінок, стали військовослужбовцями контрактної служби. Частина з них буде відправлена до навчальних центрів для отримання широкого кола військових спеціальностей. Решта, які вже мають досвід військово служби, попрямують безпосередньо до бойових частин.

Хлопці та дівчата обрали місця проходження служби у різних регіонах нашої держави, серед них 93 окрема механізована бригада, 17 окрема танкова бригада та інші підрозділи. Раніше жінки проходили службу в основному у підрозділах забезпечення,. Це телефоністи, медики, кухари. Зараз військові частини надають рівні права щодо обрання військових спеціальностей як чоловікам, так і жінкам. Завдяки цьому переважна більшість дівчат обирають бойові посади, від кулеметників та гранатометників до снайперів, саперів, навідників танків, механіків-водіїв БМП, операторів протитанкових ракет.

За словами новобранців, у військовій службі їх приваблює конкурентне грошове забезпечення, високій рівень соціального захисту, можливість обирати місце служби, посаду і отримувати освіту з метою просування по службі. До речі, з початку року вже близько 1200 мешканців регіону стали воїнами-контрактниками.