На Яворівщині курсанти-артилеристи вражають умовного противника снарядами із дистанційним підривником

16.07.2018
На Яворівщині курсанти-артилеристи вражають умовного противника снарядами із дистанційним підривником

На Яворівщині не стихає артилерійська канонада. Саме так виглядають екзамени у львівських курсантів-артилеристів. Третьокурсники вражають умовного противника снарядами із дистанційним підривником. Під час такої стрільби снаряди не досягають землі, а вибухають в повітрі на заданій висоті. Вогонь ведуть з гаубиць Д-30 та самохідних 2С1 «Гвоздика».

 

Подробиці навчання розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

«Курсанти артилеристи використовують снаряди з дистанційною трубкою, вони вибухають в повітрі. Саме це дозволяє підвищити ефективність артилерійських обстрілів вдвічі або втричі. Використовується вона або по піхоті, яка наступає, або по колонам техніки. Викладачі, які приймають іспит, використовували це в зоні АТО. Зокрема, це відбувалося при штурмі Савур-Могили, при захисті Донецького і Луганського аеропортів», – розповів Мазурін.

Він також додав, що ця вправа вважається однією з найскладніших в артилеристів, тому, що вимагає додаткових математичних розрахунків – потрібно точно розрахувати траєкторію, дальність.

Курсанти, окрім вправ з гаубиць Д-30 та самохідних 2с1 «Гвоздика», виконуватимуть ще обов’язки артрозвідників, команди на спостережному пості.

Викладачі говорять, що найголовніше у навчаннях навіть не знання математики, а величезна відповідальність за життя, яка покладається на артилериста в бою, адже, як відомо, – піт артилериста береже кров піхоти.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток