На Яворівщині курсанти вдосконалювалися у роботі з СПГ-9

25.02.2019
На Яворівщині курсанти вдосконалювалися у роботі з СПГ-9

На Яворівщині курсанти НАСВ відточують нові вправи, які максимально відтворюють реальні бойові ситуації, - стрільбу із закритих позицій на великі відстані. Використовують такий вогневий прийом проти скупчення противника, колон техніки, ударів по аеродромам та залізничним вузлам.

 

 

Про секрети використання гранатомету СПГ-9, в народі «Сапог», розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

«Під час такої стрільби з гранатомету СПГ-9 дії та позиція гранатометників невидимі для противника – ворог не бачить ані спалахів від пострілу, ані диму на місці виходу. Однак, стріляючи із закритої позиції свою ціль гранатометники також не спостерігають. Її координати надає навідник або безпілотник. Тож розрахункам СПГ-9 мають стовідсотково покладатися на свої математичні здібності, гарні знання топографії та досвід. Різну тактику доводиться обирати і для враження різних ворожих цілей. Наприклад СПГ незамінний, коли треба протидіяти снайперам – декілька пострілів зможуть, якщо не знищити його, то відігнати із засідки», - розповів Олексій Мазурін.

Серед сьогоднішніх курсантів чимало бійців із бойовим досвідом. Вони знають, що СПГ, з дальністю пострілу до чотирьох з половиною кілометрів – вірна смерть для ворожої техніки.

«Нариклад, курсант  Володимир Мудрик розповідає,  що  свій бойовий шлях  він  починав із Савур-Могили, а коли в Степанівці на його підрозділ  наступали танки, саме із СПГ вони  вражали ці танки.

Курсанти, які сьогодні  тренуються на полігоні вже невдовзі отримають  офіцерські погони та  навчатимуть підлеглих. Багато юнаків вже обрали своє майбутнє -  службу в гірсько-штурмових підрозділах, зокрема у 128 бригаді. В горах вони  також будить використовувати свої знання, зокрема вміння вести вогонь із закритих вогневих позицій – уявіть собі ворога, який  засів за  пагорбом чи приховав техніку десь у яру», - зазначив Мазурін.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток