На Львівщині стартували міжнародні навчання JMTG-U

На Львівщині стартували міжнародні навчання JMTG-U

Сьогодні на Львівщині стартували чергові міжнародні навчання в рамках програми ДЖЕЙ-ЕМ-ТИ-ДЖІ-Ю (JMTG-U) за участі фахівців зі Збройних сил Канади, Литви, США, Великобританії, Польщі та Данії. Перейматимуть передовий закордонний досвід військовослужбовці одного із найславетніших бойових українських з’єднань – 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Чим цьогорічні навчання будуть особливими та яким військовим мудрощам навчатимуться українські військовослужбовці знає наш кореспондент.

Одразу розпочну з того, чим ці навчання відрізнятимуться від усіх попередніх. Вперше Об’єднана багатонаціональна тренувальна група (JMTG-U) проводитиме підготовку цілої бригади. У попередні роки тренувалися окремі батальйони чи батальйонно-тактичні групи.

Звісно, це вимагатиме від українських та закордонних інструкторів додаткових зусиль – адже усі процедури на навчанні будуть відбуватися стовідсотково відповідно до стандартів НАТО. Як зазначив підполковник Метью Сміт, командир батальйону 278-го бронекавалерійського полку Нацвардії США, головне завдання, яке ставлять перед собою американські ментори – підвищити швидкість комунікацій та швидкість прийняття рішень українськими підрозділами на полі бою. Саме для цього  навантаження на штаби та ланки управління будуть максимально збільшені.

За 55 днів напружених тренувань бійці бригади пройдуть складний курс починаючи від індивідуальної підготовки, закінчуючи комплексним тренуванням в складі цілої бригади.  В ході інтенсивної підготовки «Чорні Запорожці» в досконалості опанують різні типи стрілецької зброї, кулеметів, гранатометів. Вдосконалять тактику дій на бронетехніці та танках – тренуватимуться на різних типах місцевості (включаючи болота), долатимуть завали та водні перешкоди. На новозбудованому комплексі, що імітує цілий житловий квартал, бійці відпрацьовуватимуть бойові дії в місті. Ще буде саперна поглиблена підготовка, протидія засідкам, протидія саморобним вибуховим засобам, контрснайперька боротьба, виживання в екстремальних умовах, орієнтування вночі на незнайомій місцевості, протидія ДРГ, маскування, введення ворога в оману. Це я назвав  навіть не 50% від усіх предметів, що опановуватимуть бійці 72-ої.

Майор Саймон Майю, командир роти від ЗС Канади розповів на що саме звертатимуть увагу його підлеглі – близько 60 високопідготовлених спеціалістів. Перше на що звертатимуть увагу Канадці це бої вночі – тобто солдати вчитимуться влучно бити в мішені в умовах практично нульової видимості. Інше питання це використання артилерії та  протидія артилерійському ворожому вогню.

Українські військовослужбовці, у свою чергу, відмічають, що готові працювати в нещадному режимі й багато очікують від тренувань. Заступник Командира батальйону старший лейтенант Олександр Міцкевич відзначає, що під час навчання бої відбуватимуться із використанням лазерних систем «Майлз», а роль противника відграватиме підрозділ позначення противника. Підрозділ «ОПФОР» скомплектований із  бійців із бойовим досвідом на Донбасі, він  має у своєму розпорядженні танки, бронетехніку, розвідку, навіть БПЛА. Завдання ОПФОР діяти автономно та нанести максимальної шкоди тим, хто проходить тренування. В піддавки ці військові ніколи не грають, діють жорстоко, інколи підступно, тобто імітують дії російсько-терористичних угрупувань. Тим чином навчання отримує максимальну реалістичність.

Один з підрозділів батальйонів 72-ої ОМБР вже проходив тренування JMTG-U минулого року. Він отримав найвищу оцінку від наших колег та від закордонних фахівців.  Протягом фінального навчання, батальйон в найлютіші зимові морозі виконував  дуже складне завдання, але зміг перехитрити противника та розбив його. Тепер на такий високий рівень має вийти уся бригада, і підкреслю  ще раз, що тренування відбуватиметься повністю за процедурами НАТО.