Зараз в ефірі:

На Львівщині випробовують унікальне озброєння

16.12.2019
На Львівщині випробовують унікальне озброєння

Озброєнням, яке тестують на Львівщині, можуть похизуватися лише вісім армій світу, зокрема Сполучених Штатів, Британії та Ізраїлю. Україна стала дев’ятою у списку країн, які успішно працюють над створенням так званої "прозорої броні". Про цю технологію розповість наш кореспондент Олексій Мазурін, який побував на випробуваннях.

 

 

 

Випробували систему ситуаційної обізнаності Land Platform Modernization Kit на Яворівському полігоні (МЦМБ). Для тестування не випадково обрали автодром. Тут за кермо БТР-4, на який встановлено експериментальний зразок системи, зможуть сісти інженери, технічні спеціалісти та військовослужбовці із бойовим досвідом. Експерти зможуть проїхати маршрутом із перешкодами та перевірити можливості новинки. Основа системи "прозорої броні"   — це вісім камер з оптичною стабілізацією та нічним баченням. Вони встановлені на БТР із різних боків.

Камери охоплюють поле бою та передають візуальну інформацію у шоломи віртуальної реальності екіпажу. По суті, система склеює відео у кругову панораму, яка обертається при повороті голови бійця. Час оновлення картинки — 2 мілісекунди. Окрім поля бою, бійці бачать необхідну їм інформацію в режимі доповненої реальності. Тут можна переглянути важливі дані, а саме: швидкість руху, запас палива, кількість набоїв, маршрут на карті та навіть фізіологічні показники бійців. Одночасно працює і штучний інтелект — нейронна мережа системи здатна в режимі реального часу сканувати поле бою, знаходити та ідентифікувати 14 різних типів цілей. Наприклад, бачити танки ворога, вимірювати дальність до них, наводити на ціль гармату.

Головне завдання системи — позбавити екіпаж потреби виходити за межі броні, визирати з люків, чи напружено жмуритися у щілини триплексів. Це винахідникам вже вдалося — зручність віртуального кругового огляду підтвердив водій, який  вперше в житті подолав перешкоди автодрому із заштореними вікнами. Особливо сподобалося водію, що шолом дає можливість бачити сліпі зони, наприклад позаду БТР, і швидко маневрувати.

Систему розвиватимуть і далі, стверджують амбіційні інженери-конструктори. Як пояснив керівник кампанії -  розробник Михайло Гречухін, на першому етапі інтеграції система вивчає, як оператор керує машиною. На другому етапі оператор дистанційно керуватиме машиною. На третьому - з’явиться  повноцінна система бойового роботизованого комплексу.

Надалі Збройні Сили тестуватимуть розробку в польових умовах. Сподіємося вже ближчим часом побачити  систему ситуаційної обізнаності   на українських танках, БМП та БТР.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток