"На схід їздять сміливі" - організатори "Червоної Рути" про фестиваль у Маріуполі

31.08.2017
"На схід їздять сміливі" - організатори "Червоної Рути" про фестиваль у Маріуполі

До студії програми "Top Ukrainian" завітали організатори фестивалю "Червона Рута" :

художній керівник фестивалю, завідувач відділу музикознавства Іституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Анатолій Калиниченко; головний режисер-постановник фестивал, актор театру та кіно, телеведучий Володимир Голосняк та неймовірні учасники гурту "МиМоВільні" Павло та Юлія Хай.

Повний запис програми з розмовами та музикою слухайте тут:

 

Калиниченко: За роки існування фестивалю ми часто стикались з опором, або у кращому разі із байдужістю, коли не вставляли палки в колеса. Але Маріуполь вразив відкритістю до програми - він хоче прийняти фестиваль. Наші хлопці зустрічались із мером міста Бойченком, із керівником Військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським. На відкритті буде заступник пана Жебрівського з гуманітарних питань.

Гросс: Армія FM вперше приєдналась до фестивалю "Червона Рута". Ми стаємо інформаційним партнером, будемо інформувати вас про те, що цікавого відбувається на фестивалі. 

Голосняк: Фестиваль має бути цікавим, він відбуватиметься в Маріуполі з 6 по 10 вересня. Ми розуміємо, що є військова лінія фронту, а є культурна лінія фронту. Важливо їхати туди, підтримати людей, мешканців Маріуполя, які відстояли своє місто, рили окопи, звільняли будівлі, які залишаються українцями і залишаються з Україною! Нам важливо показати, що ми не боїмося їхати! На схід їздять сміливі! 

Якщо простежити, де "Червона рута" проводила свої фестивалі, то це будуть абсолютно невипадкові міста. ми могли б провести фестивалі у Львові, де було б затишно, у Тернополі, і це було б неймовірно, але ми ішли своїми стежками.

Калиниченко: Вдруге у 1991 році "Червона Рута" відбулась у Запоріжжі, втретє - у Донецьку, четверта - у Севастополі та Сімферополі. Далі - у Дніпрі. Такої кількості людей, як у Сімферополі, такої концентрованості я ніде не бачив: люди висіли на деревах, мов грона винограду, дивились з вікон і навіть з дахів будинків! Потім ми проводили у Києві, а потім - у Чернівцях і тепер - у Маріуполі. Місце інтелігенції там, де ти найбільше потрібен Україні! 

Голосняк: Ми завдячуємо хлопцям, які захищають нас за 20 кілометрів від міста, за спинами яких відбувається фестиваль. Ми будемо запрошувати їх, їздити в батальйони, аби подарувати захисникам хвилинку свята у їхній нелегкій роботі! 

Повний запис програми з розмовами та музикою слухайте тут:

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток