Зараз в ефірі:

На що патруль ВСП звертає увагу під час карантину?

09.04.2020
На що патруль ВСП звертає увагу під час карантину?

 

В ефірі програми Юрисконсульт на Армія ФМ начальник групи зв’язків із громадськістю Головного управління Військової служби правопорядку у ЗС України підполковник Володимир Потапов пояснив, які документи потрібно мати армійцю в період карантину, та що робити військовослужбовцю, коли його зупинив патруль без ВСП, а також за що має право затримати патруль.

 

 

Олена Кравченко: Як патрулі ВСП взаємодіють із поліцією та Нацгвардією в період карантину?

Володимир Потапов: Почну із того, які завдання взагалі виконують патрулі, зокрема під час карантину.

Найперше – це підтримання правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців у гарнізонах при введенні обмежувальних заходів, запобігання поширенню на території України гострої респіраторної інфекції, спричиненої коронавірусом.

Друге – це захист життя, здоров’я, прав та законних інтересів військовослужбовців, військовозобов’язаних під час проходження ними зборів, та працівників ЗСУ.

Третє – це захист майна Збройних Сил України від розкрадання та інших злочинних посягань.

На маршруті патрулювання організовується взаємодія патрулів із працівниками Національної поліції і підрозділами Нацгвардії для спільних дій, підтримання громадського порядку серед військовослужбовців. Надається, в межах компетенції, необхідна допомога працівникам поліції для підтримання правопорядку на маршруті патрулювання. Це спільна робота.

 

Олена Кравченко: Тобто нічого не змінилось у Військової служби правопорядку?

Володимир Потапов: Нині чим відрізняється патрулювання - звертається увага саме на обмежувальні заходи, запроваджені у зв’язку із розповсюдженням коронавірусу.

Олена Кравченко: В яких випадках зупиняють і перевіряють особу?

Володимир Потапов: Під час патрулювання особлива увага звертається на дотримання військовослужбовцями правил запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби, носіння армійцями форми одягу, виконання військового вітання, а також дотримання правопорядку та військової дисципліни. Крім того, виявляються особи, які вжили спиртні напої або в інший спосіб ганьблять честь та гідність військовослужбовця. Ми намагаємось дотримуватись заходів, визначених Кабінетом міністрів та органами місцевої влади і спонукати до цього військовослужбовців.

 

Олена Кравченко: Розкажіть, будь ласка, детальніше про взаємодію патрулів із поліцією та Нацгвардією. Військовий патруль задіюється саме тоді, коли був зупинений військовослужбовець?

Володимир Потапов: Там, де є в цьому потреба і передбачене спільне патрулювання, воно здійснюється спільно.

Кожен із підрозділів виконує свої завдання. Національна поліція стежить за дотриманням правопорядку серед цивільного населення, а Військова служба правопорядку – серед військовослужбовців. Якщо чиниться спротив з боку цивільного населення і потребує допомоги поліція, ми допомагаємо, і така сама схема, якщо неадекватно діють військовослужбовці. Таке теж, на жаль, трапляється.

 

Олена Кравченко: А за що має право затримати військовий патруль у період карантину?

Володимир Потапов: Затримання здійснюється у разі вчинення військовослужбовцями та працівниками Збройних Сил України дрібного хуліганства; злісної непокори законному розпорядженню чи вимозі особи служби правопорядку; публічних закликів до невиконання вимог цієї особи; порушення правил зберігання, носіння, або перевезення вогнепальної холодної чи пневматичної зброї та боєприпасів; дрібного розкрадання державного чи колективного майна; у разі вживання спиртних напоїв в громадських місцях і появи в громадських місцях у нетверезому вигляді. Зазначу, якщо немає захисних засобів (маски і т.д.) в місцях суспільного перебування, складається протокол про адміністративне порушення.

Читайте також: УКРАЇНЦІ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ВИХОДИТИ НА ВУЛИЦЮ ТІЛЬКИ З ДОКУМЕНТАМИ

Олена Кравченко: Якщо військовослужбовець перебував у громадському місці без маски і його затримав патруль, у складі якого не було ВСП, що йому робити: сплатити штраф чи все ж викликати ВСП?

Володимир Потапов: Це адміністративне правопорушення, тож має сплатити штраф, не обов’язково викликати ВСП.

 

Олена Кравченко: Які саме документи повинні носити із собою військовослужбовці, із 6 квітня?

Володимир Потапов: Як і завжди, військовослужбовці мають із собою носити посвідчення особи - посвідчення офіцера або військовий квиток. Якщо армієць перебуває в іншому гарнізоні, то документи, які дають підставу там перебувати, – відпускний квиток або посвідчення про відрядження. Тож треба мати військовий документ, який підтверджує особу і документ, який дає право перебувати за межами гарнізону, якщо армієць виїхав зі свого гарнізону.

 

Олена Кравченко: Що б Ви хотіли сказати військовослужбовцям і українцям загалом у період карантину?

Володимир Потапов: Хочу нагадати, що патруль – це офіційні посадові особи, які виконують завдання, зокрема й дотримання військовослужбовцями обмежувальних заходів запобігання поширення на території України коронавірусу. Тож величезне прохання: виконувати обмежувальні заходи, дбати про власну безпеку і безпеку оточення. У суспільних місцях необхідно дотримуватись заходів, визначених Кабінетом міністрів, органами місцевої влади. Бережіть себе, близьких та товаришів по службі – дотримуйтесь карантину! Будемо сподіватись, що це дасть змогу якнайшвидше перемогти хворобу.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток