На схід прибули автопотяги з гуманітарним вантажем

09.06.2021
На схід прибули автопотяги з гуманітарним вантажем

Днями із Франції до Краматорська прибуло два автопотяги з гуманітарним вантажем медичного призначення вартістю понад 8 мільйонів гривень. Вантаж доправлять до населених пунктів, наближених до лінії розмежування, та восьми цивільних та військових закладів охорони здоров’я, розташованих переважно в районі проведення ООС.

 

 

 

Це, зокрема, перинатальні центри та міські клінічні лікарні міст Краматорськ, Мирноград та Торецьк, Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня, Військово-медичний клінічний центр Східного регіону, Військово-медичний клінічний центр Північного регіону.

Про склад допомоги в ефірі Армія FM розповів координатор стратегічної ініціативи «Допомога Схід», офіцер командування об’єднаних сил ЗСУ  Борис Кутовий: багатофункціональні ліжка з матрацами, медичні меблі, операційні та пологові столи, операційні лампи, кувези (прилади для підтримки життєво важливих параметрів мікроклімату при виходжуванні недоношених малюків), відкриті реанімаційні системи для немовлят, медичний одяг та медичне приладдя тощо.

Міжнародна стратегічна гуманітарна ініціатива «Допомога Схід» - це багатопрофільна та різнопланова програма цілеспрямованих дій щодо надання цільової допомоги медичним закладам та мирному населенню Донецької та Луганської областей, а також інших регіонів України.

Гуманітарний проєкт було започатковано за ініціативи та сприяння генерал-лейтенанта Сергія Наєва у 2018 році, коли він очолив командування операцією Об’єднаних сил (ООС) на території Донецької та Луганської областей. Було охоплено 40 медичних закладів – як військових, так і цивільних, переважна більшість яких розташовані поблизу лінії зіткнення на Донбасі.

До цих установ передано майже 74 тони гуманітарних вантажів медичного призначення на суму більше 26 мільйонів гривень. Тільки за минулий рік у район проведення операції Об’єднаних сил та в інші регіони України до медичних закладів доправлено цільової гуманітарної допомоги загальною вартістю майже 6,5 мільйона гривень.

Лікарні та військові госпіталі отримали різноманітне медичне обладнання, багатофункціональні ліжка з матрацами, медичні меблі, сучасні мікроскопи, операційні столи, наркозно-дихальний апарат, кувези, мобільний рентген апарат з с-аркою, медичні розхідники, одноразові медичні інструменти, ортези, одноразовий медичний одяг, одноразові набори для проведення хірургічних втручань, набори для передопераційної підготовки та промивання ран, набори для лікування опіків, а також засоби гігієни для важкохворих.

В рамках роботи проєкту вантажі доправлено в Україну із Франції від Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» (віце-президент пані Діана Дольс) Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України (президент, голова ради Леонід Костюченко).

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток