На спортивній базі Міністерства оборони «Тисовець» проходять лижні тренування

На спортивній базі Міністерства оборони «Тисовець» проходять лижні тренування

У «Тисовці» вже протягом декількох років працює центр, куди на відпочинок та психологічну реабілітацію повертаються бійці бойових бригад після виконання завдань в складі Операції Об’єднаних сил. Але також «Тисовець - це один з найкращих в країні спортивних об’єктів – офіційно він називається «Навчально-спортивна бази зимових видів спорту». Тут активно готують військових, зокрема курсантів військових навчальних закладів.

До 23 лютого тут тренуватимуться першокурсники  Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. 20 майбутніх армійських начальників фізичної підготовки тут покращують біг на лижах різними способами, на різних місцевостях,  дистанціях.  

Детальніше про це в ефірі Армія fm розповів аш кореспондент Олексій Мазурін.

«Варто відзначити, що лижна підготовка займає все більше часу в програмі фізичних тренувань курсантів усіх спеціальностей сухопутних військ. Наприкла, у Національній Акадедемії сухопутних військ заліки із лижної підготовки мають здати командири механізованих підрозділів, інженери й танкісти. Курсантів вчать стріляти на лижах стоячи та лежачи, швидко знімати та вдягати спорядження, регулярно влаштовуються  5-кілометрові змагання», - розповів Мазурін.

Він також додав, що лижна підготовка є і частиною підготовки у країнах НАТО. Лижні гірські марші, з ночівлею в горах влаштовують для спецпризначенців в Швеції, Норвегії. Такий натівський досвід включений і до курсу виживання, який проходять бійці в рамках JMTG-U  на МЦМБ, іноземні інструктори демонструють та вчать, як діяти в екстремальних ситуаціях - пірнають в льодову ополонку в лижах та з лижними палками, та вибираються звідти.

«Насамкінець, підкреслю, що лижна підготовка важлива і контексті виконання бойових завдань - для ведення бойових дій не тільки у гірській місцевості, що здається очевидним, а також  для здійснення спеціальних завдань та швидкого пересування підрозділу по снігу при виконання протидиверсійної діяльності»,  - зазначив Мазурін.