Національна академія Сухопутних військ — кузня патріотів, – Антон Миронович

12.12.2017
Національна академія Сухопутних військ — кузня патріотів, – Антон Миронович

Антом Миронович, прес-офіцер сухопутних військ.

Ви вже святкуєте?
Як і в будь-якій військовій організації, у нас святкування починаються з самого ранку. Вже близько 8:00 ввесь особовий склад нашого навчального закладу вишукувався на стройовому полі — так і розпочалися урочисті заходи з нагоди святкування.  Безперечно, ці заходи передбачають певні військові традиції: привітання від керівництва, вручення нагород, низка офіцерів і курсантів відзначені відомчими нагородами. Також, згідно з наказом начальника Академії, були вручені грамоти. Настрій святковий. Для нас, офіцерів, це завжди велика можливість зібратися разом і нагадати, що ми  належимо до найвічливого виду Збройних сил України. 
Які саме традиції у вас в Академії святкування цього дня?
Я би не сказав, що у нас є традиції — ми все робимо згідно офіційних документів — Статуту Збройних сил України. Ми, перш за все, вшановуємо тих полеглих воїнів сухопутних військ, які віддали своє життя за незалежність та цілісність нашої держави. Безперечно, це подяки від керівництва, проголошення промов,  було зачитано привітання від Верховного головнокомандувача Збройних сил України — Петра Порошенка. Це, насправді, надихає. Ми бачимо, що нас не забуває керівництво і ввесь український народ. Не дивлячись на свято, ми проводимо заняття. Вже після обіду всіх очікує святковий концерт. Здебільшого, це буде робочо-святкова атмосфера, але ніхто особливо з цього приводу не хвилюється. 

Випускники Академії неодноразово нагороджувалися медалями та відзнаками. Під час проходження служби в АТО, вони показували високий професіоналізм. Чи знаєте в чому секрет?

Секрет простий: Національна академія Сухопутних військ — кузня патріотів, відданих Батьківщині. Тут не просто курсанти здобують високого рівня військову освіту, а перш за все вони виховуються у дусі найкращих військових традицій. 9 Героїв України, нажаль дехто з них посмертно, є випускниками Національної академії Сухопутних військ. Для нас це велика честь, що серед нас є такі почесні люди, але для нас головна мета — готувати якомога більше висококваліфікованих військовослужбовців.

Чи змінилася Академія з початку війни?
Звісно, збройний конфлікт, який триває на сході нашої Батьківщини, вніс корективи у підготовці військовослужбовців. Найцінніше — це досвід проведення антитерористичної операції. Більшість викладачів мають за своїми плечима справжній бойовий досвід, вони керували підрозділами, знають, що таке справжній бій і вчать цьому курсантів. Наші випускники практично одразу знаходять своє місця у військах. Один з найяскравіших таких прикладів — це випускник 2016 року, який командував ротою біля Авдіївської промзони, 24 серпня був нагороджений почесним званням Героя України. 
Скільки військових випускалося до війни і зараз?
Здобути військовий фах у стінах нашої Академії — почесна справа. До проведення АТО набір в Академію складав близько 200 осіб. А впродовж останніх трьох років не лише кількість державного замовлення зросла, близько 1000 осіб, але бажаючих стало більше. Ми маємо конкурс близько 5 осіб на місце. Серед наших курсантів не тільки хлопці, а й дівчата, які хочуть стати командирами в майбутньому. Ми бачимо, що мотивація в української молоді вже має інший вектор. 

Чи відомо, коли найближчий випуск відбудеться?
Зважаючи на ту ситуацію, яка зараз відбувається в АТО, наші підрозділи потребують великої кількості висококваліфікованих офіцерів. До війни, щоб отримати офіцерське звання, потрібно було навчатися повні 4 роки. Зараз ми змушені оптимізувати кількість навчальних годин, що не впливає на якість підготовки. Наступний випуск відбудеться попередньо в лютому або в березні. Вже навесні молоді спеціалісти поповнять ряди Збройних сил України. 

Хотілося би, щоб ви привітали наших захисників, які зараз нас слухають в районі проведення антитерористичної операції.
Від усього особового складу Академії хочу привітати всіх випускників нашого навчального закладу. Насамперед, залишайтесь живими, нехай ваші підлеглі залишаються живими. Не забувайте ті настанови, які давали вам викладачі. Також бажаємо вам всіх перемог на всіх фронтах. 

Слухайте випуск за посиланням: https://soundcloud.com/armyfm/pryame-vklyuchennya-z-antonom-mironovichem-121217

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток