Начальники генеральних штабів Збройних сил України та Польщі зустрілися у ЛЬвові

22.08.2019
Начальники генеральних штабів Збройних сил України та Польщі зустрілися у ЛЬвові

У Львові, в стінах Національної Академії Сухопутних військ триває прикордонна зустріч начальників генеральних штабів Збройних Сил України та Збройних Сил Республіки Польща. Детальніше розповість наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

Сьогодні на Львівщині зустрілися Начальник Генерального штабу генерал-лейтенант Руслан Хомчак і Начальник Генерального штабу Збройних Сил Республіки Польща генерал-лейтенант Раймунд Анджейчак.

Цей захід багато в чому є знаковим — це перша зустріч генерала-лейтенанта Руслана Хомчака на посаді Начальника Генерального штабу із закордонним військовим посадовцем такого ж рівня. По-друге, це перший візит генерал-лейтенанта Раймунда Анджейчака в Україну.

І дуже знаковим є, що ця прикордонна зустріч відбувається перед святкуванням двох важливих державних дат: 28-ої річниці Незалежності України та 99 річниці тріумфальної перемоги Війська Польського та Армії Української Народної Республіки у Варшавській битві 1920 року.

Метою зустрічі начальників генеральних штабів стало узгодження питань щодо подальшого розвитку українсько-польського співробітництва. Нагадаю, що Польща активно підтримує Україну у протидії російській агресії, зокрема,  надає матеріально-технічну та гуманітарну допомогу. Польські інструктори залучаються до діяльності "Об'єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна" JMTG-U. Крім того, ЗСУ використовують та враховують успішний досвід інтеграції Війська Польського до НАТО. Свідченням цього є успішне функціонування та збільшення кількості спільних тренувань та військових навчань штабів та підрозділів обох країн на базі Литовсько-польсько-української бригади, зокрема навчання, "Кленова арка—2019", яке буде проходити в Житомирі з 28 жовтня по 8 листопада 2019 року та навчання "Репід Трайдент—2019" планується провести в другій половині вересня поточного року.

Ось, що сказав після завершення зустрічі Начальник генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Руслан Хомчак:

— Ми сьогодні з паном генералом обговорили багато тем нашого співробітництва. Нашої взаємної роботи, роботи наших двох відомств. І мені приємно, що мій колега з Республіки Польща настільки щиро відгукнувся і готовий співпрацювати. Для нас це відкрило нові горизонти співпраці. І найголовніше, що пан генерал підтвердив — він повністю сприятиме нашому руху в Європу, нашій трансформації. Обговорили питання трансформації системи управління Збройними Силами України. Домовились, що не тільки ділитимемося досвідом, а й допомагатимемо, підказуватимемо на рівні експертів, на рівні стажування, на рівні спілкування наших військових. І це також відкриває перед нами нові горизонти, — зазначив Руслан Хомчак.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток