Зараз в ефірі:

Національна гвардія України відзначає сьому річницю

26.03.2021
Національна гвардія України відзначає сьому річницю

Як самостійна силова структура Національна гвардія існувала з 1991 по 2000 рік, але у січні 2000 року її розформували. Між тим події 2014 року — порушення територіальної цілісності України та окупація Росією Криму — істотним чином вплинули на рішення керівництва країни про відновлення Національної гвардії України. 13 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Національну гвардію України».

 

 

Базою для формування особового складу Нацгвардії стали внутрішні війська МВС, які перетворилися на військове формування з правоохоронними функціями, а також добровольці та патріоти, що стали на захист народу та державності України в один із найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет.

Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України. Гранична чисельність Національної гвардії — 60 тис. осіб, у тому числі не менше 52 тис. військовослужбовців.

ЇЇ призначення — виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від кримінальних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами — із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

Національна гвардія України відповідно до закону бере участь у взаємодії зі Збройними Силами України у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони. До виконання з бойових (спеціальних) завдань в районі проведення ООС залучається близько 5 тисяч військовослужбовців НГУ на ротаційній основі. З січня 2019 року підрозділи НГУ продовжують виконання бойових завдань на першому рубежі оборони у складі визначеної військової частини ЗСУ.

Від початку бойових дій на Донбасі понад 250 нацгвардійців загинули, майже 1000 дістали поранення. За цей час близько 5 тис. військовослужбовців Національної гвардії були нагороджені за мужність і героїзм, з них близько 100 отримали нагороди посмертно.

Нацгвардійці продовжують разом з іншими військовослужбовцями відстоювати суверенітет та незалежність на сході нашої держави. Підрозділи оперативного призначення Нацгвардії сформовані за структурою підрозділів Сухопутних військ ЗСУ. Вони забезпечені необхідною бронетехнікою та озброєнням і можуть легко виконувати завдання у взаємодії з підрозділами Збройних сил України. Підрозділи Нацгвардії готові до виконання службово-бойових завдань за мирного часу, в кризовий період та в умовах запровадження воєнного стану.

Побажаємо гвардійцям і надалі мужньо захищати нашу країну від агресора та гідно служити народові України!

Фото зі сторінки: Національна гвардія України

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток