Найцікавіші факти про Різдво

05.01.2018
Найцікавіші факти про Різдво

 

Цікаво, що три східних царя (волхви) Валтасар, Гаспар і Мельхіор, які прийшли до Ісуса, цілком ймовірно були вченими-астрономами. Відомі й ті цінні подарунки, що вони принесли малому Месії: золото як Царю, ладан як Богу, смирну як Людині. Ці дари збереглися й до сьогодні. Вони знаходяться на святій горі Афон в монастирі святого Павла.

До речі, наука й досі сперечається про достовірність дати народження Ісуса і про те, скільки насправді зараз років від Різдва Христового. Дослідники розходяться в строках на кілька століть....

Чи знаєте ви, що прикрашання ялинки насправді символ не Нового року, а Різдва. Вічнозелена рослина з давніх часів уособлювала вічне життя та відродження. А у християнській релігії її називали деревом Ісуса. А зірка на верхівці – не просто для краси. Це символ Віфлеємської зірки.

Ялинкова куля – насправді стилізоване райське яблуко. Раніше ялинки прикрашали саме цим фруктом по аналогії з райським деревом. Потім до яблук почали додавати пряники та печиво. Гілки не витримували такої ваги, тож замість яблук вигадали скляні прикраси. Перша ялинкова куля з’явилася в Саксонії у ХVІ ст. Але промислове виробництво ялинкових іграшок почалося порівняно недавно — в середині XIX століття.

Зараз Різдво — головне свято в Європі (на відміну від українців Новий рік європейці відзначають набагато менш урочисто). У багатьох європейських країнах на час двотижневих різдвяних канікул зачиняються всі установи і навіть магазини.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток