Зараз в ефірі:

Найважливіші Закони 2019 року

10.01.2020
Найважливіші Закони 2019 року

Про ключові правові документи 2019 року говорили в програмі Юрисконсульт з Оленою Кравченко з юристкою ГО Юридична сотня Вікторією Дідач.

 

 

 

 

 

 

Ключовими документами, які чекали з 2015 року, є: "Про надання статусу УБД добровольцям" і "Про надання громадянства іноземцям, які брали участь в АТО/ООС". Загалом за 2019 рік було прийнято 11 законів для покращення соціального статусу військових і ветеранів. 9 з них стосується систематичних змін.

 

Закон Про надання статусу УБД для добровольців №20451 діє з 1 січня 2020 року. Він передбачає надання статусу УБД добровольцям у складі добровольчих формувань, які взаємодіяли з офіційними ЗСУ, МВС та іншими військовими формуваннями та були в районі АТО та брали участь у бойових діях не менше ніж 30 днів, в тому числі й за сумісністю днів. Також законом передбачено спрощений порядок надання статусу УБД для добровольців, які отримали статус особи з інвалідністю внаслідок війни. 

 

Наступний Закон був прийнятий нещодавно Про надання статусу УБД членам екіпажів Військово-повітряних сил, Військово-морських сил, членам екіпажів літаків, кораблів, які брали безпосередню участь в бойових діях, але на морі або в повітрі. Закон було розроблено і зареєстровано у Верховній Раді у зв’язку з подіями у 2018 році в акваторії Азовського моря, Керченській протоці. Коли було захоплено 24 військовослужбовці Військово-морських сил ЗСУ. Законодавство не дозволяє отримання статусу УБД таким військовослужбовцям. Документ передбачав тільки надання статусу для тих хто брав участь у бойових діях на суходолі, в межах територій АТО/ООС. Закон входить в дію з 1 січня 2020 року. 

 

Наступний Закон Про прийняття громадянства іноземців, які брали участь в бойових діях АТО/ООС. Вони жертвували своїм здоров’ям, часом, матеріальними цінностями, брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України, не могли повернутися у свою країну громадянства через переслідування. Особливо це стосується громадян РФ і їм потрібно було узаконити їхнє перебування в Україні. Коли вони зверталися з цього приводу, їм потрібно було зібрати купу документів в тому числі й з країни їхнього громадянства, а це доволі небезпечно, якщо мова йде про громадян РФ. Документи  можна подати до 25 лютого 2020 року, вони будуть розглядатися міграційною службою. А хто не встигне до цього часу, для тих розроблюється законопроєкт про спрощену процедуру на невизначений термін. 

 

Один з головних документів був закон про мову, а саме Про забезпечення функціонування української мови як державної. Він в цьому році набув чинності. Важливий він тим, що піклується мову. Закон говорить, що єдиною державною мовою є українська. Особи, які будуть публічно пригнічувати чи зневажати українську мову будуть притягуватися до юридичної відповідальності та платити штрафи. Дали нам термін 3 роки для того щоб ми повністю перейшли на державну мову. Дія цього закону не поширюється на приватне спілкування та здійснення релігійних обрядів. Тому не потрібно підіймати хайп, що нам не дозволяють спілкуватися мовою, якою я хочу. Спілкуйтеся англійською, але це особисто. Посадовці мають володіти державною мовою та застосовувати її у своїй професійній діяльності. 

Наступний Закон про запровадження сержантських звань у ЗСУ відповідно до стандартів НАТО (Закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов'язку та проходження військової служби). Він передбачає зміну звань сержантського та старшинського складу відповідно до стандартів НАТО. Це було зроблено для зручності спілкування з членами Альянсу. Вводиться таке звання як рекрут, передбачаються права та обов’язки для цих нових посад, запроваджено книги пам’яті для кожної військової частини. Звання єфрейтор та прапорщик більше не буде. Для вищих сержантів вводиться звання головний сержант батальйону, головний сержант бригади, головний сержант роду та виду військ, головний сержант ЗСУ. 

Закон Про створення єдиного державного реєстру ветеранів. Він передбачає створення цього реєстру, в який буде включено всі відомості про ветеранів війни.

 

Ще одним важливим Законом є Про відповідальність за незаконне носіння військової форми, державних нагород та наругу над місцем поховання захисників України. Цей закон розроблено у співавторстві з юридичною сотнею, він передбачає адміністративну відповідальність за незаконне носіння військової форми, за підроблення державних нагород та кримінальну відповідальність за наругу над могилами та пам’ятними місцями спорудженими в пам’ять про захисників України.

Наступний Закон Про відповідальність за відмову у безкоштовному проїзді в громадському транспорті для осіб УБД передбачається штраф у 850 гривень. Контролювати зобов’язані органи місцевої влади. 

Законопроект Про медичне забезпечення осіб з інвалідністю внаслідок війни. Особи 1 та 2 групи інвалідності можуть лікуватися у Військових госпіталях, оскільки вони мають статус ветеранів військової служби. Особи 3 групи інвалідності не мають такого статусу і вони не мають права лікуватися. Тому цей закон передбачає безкоштовне лікування для всіх осіб з інвалідністю внаслідок війни. Закон набуває чинності з 1 січня 2021 року.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток