Зараз в ефірі:

Найвеселіший день року

31.03.2021
Найвеселіший день року

1 квітня найвеселіший день року — День сміху — час першоквітневих розіграшів. У цей день можна цілком легально і без наслідків розігрувати своїх рідних і друзів та жартувати над ними.

 

 

 

 

 

День не внесений у календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається у Німеччині, Англії, Франції, Скандинавії та на Сході. В одних країнах 1 квітня називають День сміху, в інших — День дурня. В Україні це «День сміху».

Звідки точно взялася традиція розіграшів на 1 квітня, невідомо. Але вважається, що до нас це свято прийшло з Німеччини, імовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще брехливим днем або Марією-брехухою — одним із народних прізвиськ Марії Єгипетської — святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком. Для цього дня українці мають і приповідку: «Першого квітня — брехня всесвітня!».

Перша письмова згадка про 1 квітня як День усіх дурнів знайдена в англійській літературі й датується XVII сторіччям. Щоправда, стверджують, що у Франції день існував із 1564 року, коли там було введено новий календар, що пересунув Новий рік із 25 березня на 1 січня. Однак чимало людей через незнання чи через консервативні погляди продовжували обмінюватися привітаннями та подарунками в останній день колись новорічних свят — 1 квітня. Інші ж тішилися над ними й називали «квітневими дурнями» або «першоквітневими рибами», бо вони легше за все ловляться на гачок. Досі французькі кондитери виставляють цього дня величезних шоколадних риб, а дітлахи намагаються прикріпити до спин товаришів паперових рибок.

В історії зафіксовані й інші першоквітневі жарти. У 1686 році у Британії почали з'являтися жартівливі і дурні публікації в газетах. Однією з них було запрошення помити білих левів у Тауері. У 1957 році радіостанція BBC News повідомила про урожай спагеті, зібраний з дерев.

Традиція жартувати і розігрувати на День дурня практикується і зараз у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.

У німців здавна існує звичай посилати кого-небудь, найчастіше дитину, за тим, чого не можна принести. Цей жарт називається «Іn den Квiтill schicken» — «посилати кого-небудь у квітень» (обманювати). У чехів і словаків теж існує вислів: «Poslati koho z Квiтilem». Цей же звичай відомий також у Польщі та Литві під назвою Primaprilis.

Пандемія та карантин, звісно ж, внесли свої корективи у наше звичне життя і у святкування Дня сміху, але пропонуємо вам підіймати настрій за переглядом чудових комедій.

"Кримінальне чтиво". Комедія з Джоном Траволтою, Умою Турман і Брюсом Уіліссом. Частини сюжету розділені, перемішані і показані в "неправильному" порядку. Але саме це створює у фільмі надзвичайну атмосферу.

"Тутсі". Дастін Хоффман зіграв актора Майкла Дорсі, який через свій характер не може втриматися на жодній роботі. Тоді він переодягається в жіноче плаття і незабаром розуміє, що жінкою він набагато більше подобається людям. Дороті відразу отримує роботу.

"Поліцейська академія". Новоспечені поліцейські не залишать байдужим навіть найсумнішу людину. Незграбні, не вміють стріляти, битися і кермувати машиною, вони неймовірно позитивні і готові виручити один одного.

"Шпигунка". Це історія незграбного і огрядного спецагента ЦРУ Сьюзен Купер, яка з невдахи-котолюба поступово перетворюється в супершпигуна.

"Наші Котики". Події фільму розгортаються 2014 року на початку Російсько-української війни. Це трагікомічна історія пригод бійців АТО, що трапляється з ними під час бойового чергування на «найглухішій» з усіх можливих позицій фронту.

У День сміху бажаємо Вам якомога частіше радіти всім моментам життя та навіть через перепони та проблеми іти завжди посміхаючись! Заряджайте всіх своїм сміхом та позитивною енергією, щоб змінити світ на краще!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток