Нам вдалося декілька разів відправити допомогу Маріуполю, — волонтерка Анастасія Рокитна

Нам вдалося декілька разів відправити допомогу Маріуполю, — волонтерка Анастасія Рокитна

Про волонтерську діяльність громадської організації Ватра під час повномасштабного вторгнення, в ефірі Армія FM, розповіла волонтерка Анастасія Рокитна.

 

 

 

 

 

 

Андрій Давидов: Розкажи, будь ласка, чим ти займалася від початку повномасштабного вторгнення? Що потребували військові та цивільні у перші дні? 
 
Анастасія Рокитна:
Наша організація Ватра існує вже два роки. З початку ми допомагали армії, але коли почалася повномасштабна війна всі почали кидати запитати, що потрібні бронежилети, каски, що потрібно якесь розпорядження. На наступний день ми поїхали забирати броню нам її продав військторг. Там сказали, що це остання броня в Києві. Ми відвезли її Азову, який знаходився в Києві. 
 
З того дня ми почали займатися посилено волонтерством у Києві. До нас почали звертатися люди з Закарпаття, вони надсилали допомогу, в більшості медикаменти. Тому ми спочатку розвозили медикаменти по різних підрозділах Збройних сил України. У нас сформувався штаб, який зараз працює. Зараз також не вистачає бронежилетів та касок. Майже кожен другий запит саме на бронежилети. 
 
Зараз ЗСУ переходить на літню форму одягу, то хлопців потрібно перевдягати, щоб їм було зручно. 
 
Андрій Давидов: Чи щось змінилось в плані доступності дістати бронежилети та військове спорядження? 
 
Анастасія Рокитна:
В Києві ситуація стабілізувалася. В перші дні ще щось в магазинах було, але потім все дуже швидко розкупили. Тому в мене є в різних містах свої люди, волонтери, які присилають потрібні речі за запитом. У нас також є штаб у Тернополі. Там зібралися волонтери з різних організацій, з нашої у тому числі. Звідти нам теж надсилають багато чого. Також ми чекаємо тактичні аптечки з закордону. 
 
Зараз ми більше працюємо по регіонах. Я нещодавно повернулася з півдня. Ми відвозили гуманітарну допомогу в Миколаїв. На схід ми відправляли медикаменти та їжу. Найближчим часом я планую туди поїхати. Зараз ми працюємо на ті регіони, де є гуманітарна криза. В першу чергу є плани завести гуманітарну допомогу в Харків, Сєверодонецьк, Миколаїв. 
 
З початку повномасштабного вторгнення нам вдалося декілька разів відправити допомогу Маріуполю, але зараз туди доступ взагалі неможливий. 
 
Андрій Давидов: Чи плануєте ви переорієнтацію на постачання автомобілів, безпілотників?
 
Анастасія Рокитна:
Ми купували автомобілі та безпілотники, рації. Ми закріпилися за певними підрозділами та працюємо за їхніми потребами. Також я виставляю в себе на сторінці пости про можливість допомоги інших підрозділам. 
 
Але зараз фінансування закінчується. З початком вторгнення люди дуже активно надсилали гроші, але зараз економічні проблеми є у всіх. Люди тільки починають виходити на роботу, тому фінансова підтримка буде слабшати. 
 
Ми довгий час постачали медикаменти, зараз в більшості закупаємо військові аптечки. Але вони вже закінчуються навіть в Америці. 
 
Андрій Давидов: Чи ви співпрацюєте з іноземними організаціями? Та як це відбувається?
 
Анастасія Рокитна:
Я пишу пости, англійською мовою також. Реагують люди, мої друзі закордоном реагують, поширюють у себе на сторінках. У нас є класні спортсмени. Один боксер закуповує тепловізори, але не всіх вили тепловізорів пропускає митниця. 
 
Андрій Давидов: Скільки підрозділів ви зараз підтримуєте і чи плануєте ви цю підтримку розширювати? 
 
Анастасія Рокитна: Зараз їх три. Якщо буде фінансування можливо будемо розширювати це коло. Але поки точно не можу сказати.