"Написати пісню про наших захисників - це велика відповідальність" - Анастасія Приходько

"Написати пісню про наших захисників - це велика відповідальність" - Анастасія Приходько

Вже два тижні як Заслужена артистка України, Анастасія Приходько розповідала в ефірі "Ранкової кави" про новий альбом, поїздки в АТО та вірш Ліни Костенко! 

Як прокидатися зранку? Твій рецепт?

Ну напевне вже є якийсь режим. Адже в мене є старша донька, яка ходить в школу. І я можу просинатися без будильника.

Як пройшов перший шкільний тиждень?

Я ще не адаптувалася. Дуже складно.

Хотіла б почати ефір з привітання! Сьогодні День воєнної розвідки! Хочу привітати свого друга Андрія Гречаного (позивний «Рахман»). І Хочу побажати всім янгола-охоронця, нехай він Господь Бог вас оберігає! Ви нам дуже потрібні наші хлопці, тому ще раз зі святом вас!

Як сприйняла звання Заслуженої артистки України?

Досить неочікувано. В мене був концерт в Кропивницькому. Мені зателефонували і почали вітати. Я навіть не зрозуміла з якого приводу. (-Ти шо не знаєш?; -Що не знаєш? –Та тобі тільки-но звання дали!). Мені дуже приємно, що є люди, які посприяли цьому. Це Андрій Лозовий і Олександр Сусленський. Я навіть не очікувала, що вони прониклись цим питанням! Мені дуже приємно! Є наприклад такі артисти, які самі собі звання вибивають. А мені було так приємно, що така пристижна нагорода і вона неочікувана! В мене нічого не змінилося відтоді, коли я отримала це звання.

В тебе головний убір із написом АRMY? Тому я пропоную про це й говорити. Коли останній раз була на сході і коли плануєш поїхати?

Останній раз я була у місті Костянтинівка на другу річницю 90-го батальйону, вони зараз стоять в на промці в Авдіївці. Ми вітали їх. В мене багато друзів звідти. Дуже хвилююся, дуже переживаю за них. Це напевно головна тема, яка повинна бути у свідомості кожного громадянина України. Перший тиждень вересня дуже складний, але я обов’язково поїду до хлопців, для мене це дуже важливо підтримувати їх всім чим можна. Було таке, що на 21 блокпосту в Лисичанську, я тоді ще вагітна була. Нас зустріли… Ми пішли до них у бліндажі, співали: «Ой у лузі червона калина похилилася». А коли ми вийшли чутно було, як сєпари стріляють. Потім мені пояснили, що потрібно зараз брати в руки автомат і пострілами маякувати вгору. Аби вони знали, що ми все чуємо та бачимо. Було дуже багато історій пов’язаних із зоною АТО.

Як зважилася їздити в зону АТО будучи вагітною?

Якщо Бог подарував мені таке щастя, дитину, то напевно в нього там свої плани на мене. Якщо я поїхала, то так повинно було статися. Наше все життя розписано було там. Не ми ним керуємо, а Господь Бог. Якщо ми живимо від душі, чесно, від серця намагаємося віддавати а не собі все брати. Для мене, то був важливий тур, там було 5 місць і місця до яких не доїжджали артисти із 76го року. Люди дуже чекали. І з божою поміччю і з підтримкою наших військових нам це вдалося. Була дуже потужна охорона! І я зробила те, що мала зробила це обов’язок кожної людини підтримувати зараз військових і бути кожну хвилину бути ближче до перемоги.

У всіх соціальних мережах бачу нову програму "Крила". Що це за програма?

Буде презентація нової програми у клубі "Atlas" на 7 вечора. ми презентуємо 15 нових пісень. Автором текстів і музики є я. Для мене це дуже відповідальна подія, я її дуже очікую. Це одна з моїх маленьких перемог. З 2015 року я вивчаю українську мову. І написати 15 пісень українською - я вважаю це своєю особистою перемогою. Мені дуже хочеться показати свою музику, хочеться розповісти у своїх піснях, що відбувалось у моєму житті. Пісні автобіографічні. зовсім скоро ми презентуємо кліп на пісню "Крила", це найперша пісня, яку я написала українською мовою! Я дуже пишаюсь, в очікуванні, і вересень для мене такий насичений подіями.

Чи важко було перейти на українську мову?

Іноді з мене по-доброму жартують: "язик неправильно лежить". Наприклад, "вітер графливий мене не лоскоче" - слово "грайливий" ще не виходить вимовити. І ще є така невеличка купа слів, які ще складно вимовляти. Але не все одразу. Ще працюємо. 

Ти з викладачем працюєш чи займаєшся сама?

Довгий час я працювала з викладачем, але потім через насичений графік було складно, і викладачка мені порадила читати вірші Ліни Костенко. Тому на віршах Ліни Костенко я вивчаю українську мову. 

Нічого собі! А напам'ять якийсь знаєш?

Так! 

Чоловіче мій, запрягай коня.
То не кінь, а змій, миготить стерня.
Доберемося за три годиночки
За стонадцять верст до родиночки.
Чуєш роде мій, роде, родоньку,
Чом бур'ян пішов по городоньку?
Ту морквиночку, тую квітоньку
Не прополеш із того світоньку.

Ще складно, але я намагаюсь вивчати. Це та шкільна програма, яка була в мене пропущена. 

І з донькою будеш вчити вірші! 

Так! Вона пішла до української школи, тому з цим проблем немає. Вона балакає краще, ніж я.

Це гарний стимул для наших хлопців в АТО, які отримували освіту російською! Тому багато кому доводиться вивчати українську. І Настя вас у цьому підтримує! 

Хочу продовжити тему "Крила". Аудіо вийде разом із відео? Не буде такого, що спочатку аудіо, а потім кліп? Відразу все?

Так! Там дуже складний сценарій, ми знімали два дні. Я хочу, щоб відчули разом з піснею, все разом. 

Ти знаєш, що кліп на пісню "Мама" вивчають в Інституті журналістики, вивчають фольклорники - розбирають його по деталях, що кожна деталь означає. Тож ти готуєш продукт, який потім вчить покоління! 

Чудово! Я не знала! 

Планується тур Україною? 

Так! Я не з тих людей ,які будуть просто щось казати. У мене великі плани, тому все по порядку. Я буду розповідати послідовно про це. 

Ми послухаємо пісню "Тримай". Яка її передісторія?

Вона була написана четвертою. Я так люблю свої пісні, якби ви тільки знали. Для мене кожна пісня - це перемога. Вона написана під стук олівця, бо під рукою не було жодного інструменту, а в голові лунала музика. Було дуже складно, тому що муза прийшла, а нічого нема! І я в голові бачу текст, починаю писати, а олівцем задаю ритм. На початку ми намагались передати, як пісня починалась. 

Настю, давай нам спойлер: що буде у цьому кліпі?

Що, що? Оці лінки, спойлери, я відстаю у часі. Натяк: дуже просто «свій серед чужих, чужий серед своїх». Буде дуже-дуже скоро.

Скільки пісень буде в новому альбомі?

Я не можу точно відповісти, бо все може змінитись ще. Можливо кілька пісень ми перекинемо у новий альбом. Це для мене важливо, я сама планую розпорядок пісень.

Пісня для військових планується?

Безумовно. Але для цього потрібно відкласти все, і сісти за цю пісню. Це дуже відповідально. Думаю, що обов’язково в мене народиться така пісня.

СМС. Сподіваємось, що свій новий тур Анастасія завершить в Луганську.

Все може бути, я просто не з тих людей, хто розкриває свої плани, все розповідатиму, але поступово.

А тепер, бліц для Анастасії:

Книга?

"Яма" Купріна.

Колір?

Чорний.

Страва?

Макарони з сосискою

Фільм?

«Втеча з Шоушенку»

Улюблене місце відпочинку?

Вдома.

Тварина?

Кісюня!

Привіт захисникам передай.

Я люблю вас всім своїм серцем. Я завжди буду поруч із вами. Я вірю в вас, перемога буде за нами. Бажаю янгола охоронця, щоб він оберігав ваші життя.