«Наш принцип роботи: ми допомагаємо тим, хто стоїть на передній лінії фронту!» - Даша Морозова

03.11.2017
«Наш принцип роботи: ми допомагаємо тим, хто стоїть на передній лінії фронту!» - Даша Морозова

В гості до Дня ракетних військ та артилерії та до Дня інженерних військ до нас завітали представники волонтерської організації «Армія SOS» Даша Морозова та Ярослав Тропінов

Ярослав Тропінов: Я думаю зараз знайдеться дуже мало людей на війні, які про нас не знають. Ми були однією із перших волонтерських організацій, які розпочали допомогу нашим військовим на цій війні і зараз ми продовжуємо бути однією з провідних волонтерських організацій, які продовжують допомагати. Нашими основними напрямками є будівництво безпілотників, безпосередньо розвідка безпілотна в зоні АТО, другий напрямок це офлайн карти з системою корегування вогню для військових і третій це наша радіоелектронна розвідка в яку ми комплектуємо бойові бригади.

Відколи Армія SOS почала працювати?

Ярослав Тропінов: Ми почали працювати із перших днів, як тільки почалися події в Криму. Ми почали відправляти допомогу заблокованим частинам на півострові. У 2015 році нас налічувало близько 40 людей в організації. Наразі у нас є філіали в Канаді, в Англії і в Іспанії.

 

Чи ви знаєте, що ваш проект «Кропива» зробив революцію в артилерії?

 

Даша Морозова: Ми дуже тісно співпрацюємо з артилеристами. Більшість офіцерів-артилеристів ЗСУ зробили великий вклад в цей проект, адже вони давали нам рекомендації. Без них і без їх запитів, додати щось до програми, нічого б не вийшло. Спочатку ми просто ставили онлайн карти на планшети, які могли собі дозволити купити в рамках Армія SOS. І от на скільки колосальний відгук ми отримали, що це все вилилось в комплекс «Кропива», але без допомоги військових він би нікуди не ввійшов.

В чому особливість комплексу «Кропива»?

Даша Морозова: Цей комплекс дозволяє економити час, який артилеристи змогли б витратити на важливу справу. В програмі автоматизовано приходять похибки. «Кропива» враховує погодні умови. Ти можеш в автоматизованому режимі підтягнути всі ці дані собі в програму. І що найголовніше ти можеш зробити розрахунки по стрільбі. А вже більш розвинуті наші користувачі можуть не передавати команди голосом через цифрові радіостанції, а все робити автоматизовано через програму. Ми намагаємося змістити всі ці речі в одне для того, аби зекономити час.

Яким бригадам ви допомагаєте?

Даша Морозова: Наш принцип роботи: ми допомагаємо тим, хто стоїть на передній лінії фронту. Від початку проекту ці планшети були відправлені підрозділам на лінію фронту.

Якщо якась бригада виходить на полігон, то ми чесно зізнаємося, що наші сили будуть першочергово направлені на тих, хто на фронті. Коли вони поміняються, а ви будете воювати, то ми всі зусилля направимо на допомогу вам. І так поступово якісь підрозділ бригади вже оснащений планшетами, а якийсь міг бути без планшетів. Але ми ж записуємо не тільки свої пристрої. До нас приходять і інші волонтери, при чому в нас дуже тісні і довготривалі стосунки з іншими організаціями. Якщо вони прийдуть до нас, то ми з радістю запишемо програму для їх підопічних.

 

Яскравий приклад допомоги комплексу «Кропива»?

Ярослав Тропінов: Коли ще Луганський аеропорт був в осаді, то одні з перших планшетів туди передавалися. Вантажі скидалися з літака. І на парашуті приземлялися в аеропорт. Вони дуже допомогли нашим захисникам на литовищі коригувати вогонь артилерії. Вони змогли більш детально ніж на паперових картах оцінити ситуацію. Артилеристи побачили звідки на них ведеться вогонь і змогли під корегувати нашу артилерію.

 

Чи часто ви їздите в АТО?

Даша Морозова: Майже усі члени нашої команди на якийсь період виїжджають в АТО. Та команда, яка займається безпілотною розвідкою, взагалі, там знаходиться по декілька місяців. Я їжджу зараз набагато рідше, адже вже на цей момент більшість роботи можу робити офлайн. Ми завжди коли приїжджали на фронт, то відчували себе частиною бригади. Тому що ми так само як і вони виконувати завдання, які нам ставили по програмі.

 

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток