Наслідки референдумів у Криму 1991 року

18.01.2021
Наслідки референдумів у Криму 1991 року

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються на ефемерну історичну справедливість, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

У грудні 1991 року, під час референдуму про незалежність, 54% жителів півострова проголосували за входження Криму до складу України. В Севастополі про бажання ввійти до складу України висловилось 57% жителів.

А в Конституції Республіки Крим від 6 травня 1992 року знову був записаний статус Криму в складі України, хоча багато положень Основних напрямів суперечили законодавству України. Але головне, що випливає з референдуму 20 січня 1991 року —  що цей історичний і юридичний факт жодним чином не ставив під сумнів приналежність Криму до України, і розпад СРСР не зіграв у цьому ніякої ролі.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток