НАТО проти Covid-19

НАТО проти Covid-19

Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив про дієздатність Північноатлантичного альянсу, не дивлячись на коронавірус. За його словами, поширення коронавірусу не підірве боєздатність альянсу, а  фейковим новинам з Москви, НАТО повинно протиставити факти.

 

 

 

 

Роль НАТО в підтримці своїх членів на тлі боротьби з коронавірусів, з точки зору Генсека організації обмежена. Тому альянс може взяти на себе координуючу функцію, наприклад, в області логістики при організації транспортних рейсів. Представники НАТО відзначали раніше, що у самого альянсу немає засобів захисту, необхідних для боротьби з вірусом, вони є у країн-членів організації.

Головним же завданням НАТО, за словами Столтенберга, залишаються стримування і оборона. "Наша пріоритетна мета - гарантувати, щоб нинішня криза в галузі охорони здоров'я не став кризою в сфері безпеки", - підкреслив він, зазначивши, що існували до цих пір загрози, такі як міжнародний тероризм, нікуди не зникли, тому НАТО повинна залишатися дієздатною, незважаючи на пандемію.

Він повідомив про те, що в НАТО схвалили нові заходи для боротьби з коронавірусом. 

- По-перше, змінилися правила роботи співробітників альянсу, а число представників НАТО, які працюють в штаб-квартирі альянсу, було скорочене до мінімуму. 

- По-друге, НАТО довелося відмовитися від проведення багатьох особистих зустрічей, а більшість нарад співробітників альянсу і їхніх контактів із зарубіжними партнерами тепер здійснюються по відеозв'язку. 

- По-третє, солдати під командуванням НАТО, отримали інструкції, як уникнути зараження.

Також відомо, що через загрозу поширення коронавірусу, в Норвегії припинили масштабні міжнародні навчання НАТО «Cold Response». Голова навчань Руне Якобсен заявив, що НАТО хоче зберегти обороноздатність, щоб «підтримувати суспільство в цей непередбачуваний період».

Декілька европейських країн звернулися до НАТО за допомогою. 

- 26 березня Міністерство внутрішніх справ Італії звернулося до Євроатлантичного координаційного центру реагування на природні лиха та катастрофи (EADRCC) по допомогу у боротьбі з пандемією Covid-19. 

- Того самого дня з подібним запитом до Альянсу звернулася Чорногорія, кількома днями раніше – Іспанія

- 23 березня Координаційний центр євроатлантичного реагування у разі стихійних лих НАТО (EADRCC) отримав запит від Збройних сил України на міжнародну допомогу у боротьбі з поширенням коронавірусу.

«З метою запобігання поширенню вірусу у військових частинах Збройних Сил України EADRCC просить міжнародних партнерів надати допомогу Міністерству оборони України у постачанні гуманітарної допомоги», – мовиться у повідомленні НАТО.

НАТО залучив українські літаки для боротьби з коронавірусом. Український транспортний літак Антонов Ан-124 "Руслан"", один з найбільших літаків світу бере участь у програмі Strategic Airlift International Solution (SALIS) під егідою НАТО. 

Так "Руслан" доставив до Словаччини пів сотні тонн медичних матеріалів для боротьби з пандемією COVID-19.

У ніч на 25 березня "Руслан" доставив з Китаю до Чехії вантаж медичного обладнання і тести на коронавірус. Крім того, літак доставить медичну допомогу Румунії. 

Програма SALIS забезпечує країни НАТО стратегічною можливістю повітряного транспорту. У ній беруть 9 союзників Альянсу: Бельгія, Чехія, Франція, Німеччина, Угорщина, Норвегія, Польща, Словаччина і Словенія.

ЄС і НАТО домовилися разом боротися з дезінформацією щодо корона вірусу.Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель обговорив питання боротьби з дезінформацією щодо коронавірусу з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. «Співпраця ЄС і НАТО у ці складні часи важливіша, ніж будь-коли. " - написав Боррель у Twitter.

Раніше в ЄС заявили, що російські медіа розгорнули значну кампанію з дезінформації, спрямовану проти Заходу, щоб погіршити вплив коронавірусу, створити паніку та посіяти недовіру в західних суспільствах. Спеціалізована база даних ЄС зафіксувала майже 80 випадків дезінформації щодо коронавірусу з 22 січня. За словами Столтенберга, поширення коронавірусу не підірве боєздатність альянсу,а  фейковим новинам з Москви, НАТО повинна протиставити факти.