НАВЧАННЯ БОЮ В МІСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ ПЕЙНТБОЛЬНОГО СПОРЯДЖЕННЯ – ЕТАП ПІДГОТОВКИ КОМВЗВОДІВ

14.02.2020
НАВЧАННЯ БОЮ В МІСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ ПЕЙНТБОЛЬНОГО СПОРЯДЖЕННЯ – ЕТАП ПІДГОТОВКИ КОМВЗВОДІВ

У Міжнародному центрі миротворчості і безпеки Національної академії Сухопутних військ триває польовий вихід слухачів Курсів лідерства офіцерського складу тактичного рівня. Хто і для чого опановує навички лідерів, розповість наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

"Курси лідерства — це можливість для молодших сержантів із вищою освітою отримати перше офіцерське звання. Навчання триває рік. За цей час слухачі опановують фах командира підрозділу. Це вже другий набір в академії. Під час першого, експериментального навчанці продемонстрували гарні результати. Після пілотного проєкту військове відомство розширило перелік спеціалізацій, збільшило кількість слухачів та розпочало підготовку за цією програмою в інших військових навчальних закладах.

За словами викладачів, курсанти мають потужну мотивацію, швидко опановують нові військові навички. Дехто з навчанців вже пройшов війну на сході країни, а дехто досі був цивільним. Військовослужбовці-жінки без послаблень, на рівні з усіма виконують поставлені завдання", - зазначив військовий кореспондент.

За словами Владислава Назаркевича, слухачі навчаються керувати підрозділом під час бою в місті. Спершу — бути лідерами двійок чи трійок, тобто дуже малих груп бійців. Керувати, прикривати один одного, пересуватися, уникати небезпечних зон і швидко знаходити захищені місця - усім цим премудрощам навчають досвідчені викладачі. Спершу тренуються без патронів і пострілів, далі — з пейнтбольним спорядженням. І це не забавка. Пейнтбольний бій у замкненому просторі — це можливість на власній шкурі відчути наслідки вогневого контакту. На мить затримав ногу в коридорі — куля з фарби б’є у голінь. І вже ніхто зі слухачів не визирне зайвий раз із-за стіни. Оборонці й штурмовики починають діяти набагато обережніше. Хлопці розуміють, що схибивши, віддудуть життя. Цього й домагаються викладачі. Вони прищеплюють психологічну стійкість та вміння швидко ухвалити правильне рішення в екстремальній ситуації бою.

Наступний етап — тренування з використанням лазерної системи імітації бою MILES. Випромінювачі системи встановлені на стволах зброї, сенсори — на бронежилетах, шоломах та спорядженні. Під час бою випромінювачі надсилають промінь, який фіксує датчик. Це дозволяє виявляти всіх умовно вражених, збирати та аналізувати інформацію про влучність та ефективність дій кожного бійця, адже усі дані надходять на комп’ютер керівника навчання.

"Відпрацьовують навички армійці і на навчальному комплексі «Бій в населеному пункті». Тут є усі типові для села чи міста споруди: школа, житлові будинки, дитячі майданчики, промислова зона, залізнична станція, церква, цвинтар, зупинки громадського транспорту та багато іншого. Як стверджують викладачі, за рік вдасться зробити слухачів гарними командирами взводів, лідерами колективів. Про це свідчать також успіхи попереднього курсу", - розповів спеціальний кореспондент.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток