НЕ МЕНШЕ 10% ВІД ЗАГАЛЬНОЇ КІЛЬКОСТІ НАШИХ ВСТУПНИКІВ - УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ

НЕ МЕНШЕ 10% ВІД ЗАГАЛЬНОЇ КІЛЬКОСТІ НАШИХ ВСТУПНИКІВ - УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ

З 1 січня вступна кампанія розпочалась. Вступник може подати заяву на вступ до військового комісаріату за місцем реєстрації – це для цивільних осіб, якщо це військовослужбовець, то він з 1 січня до 1 квітня має право подати рапорт по команді, в якому вкаже на яку спеціальність і у який вуз він хоче вступати. Однак є категорії людей для кого ця система суттєво спрощена. Це питання ми обговорили із Корчаком Олександром - начальником навчального відділу Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Сергій Жуковський: Хто має пільги під час вступу у військовий навчальний заклад?

Олександр Корчак: Це категорії, які можуть складати екзамени, навіть якщо не досить втішні ЗНО це військовослужбовці строкової служби, військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу  контрактники, особи звільнені з військової служби після 30 листопада 2017 року, діти сироти, діти позбавленні батьківської піклування і особи визнані учасниками бойових дій. А також випускники ліцеїв.

Що стосується такої категорії як учасники бойових дій. Ректором нашого навчального закладу було прийнято рішення, що не менше 10% від загальної кількості наших вступників буде учасники бойових дій. Вони складають іспити, але так само серед них (УБД) складається рейтинг і згідно цього рейтингу ми проводимо відбір. Вони вже вступили. Ті хто отримав менше балів і не пройшли, вони потрапляють до загального списку і вже там мають повторну можливість згідно свого рейтингу спробувати відібратись для навчання. Фактично вони мають дві спроби на вступ.

Катерина Потапенко: Чи є якісь пільги для дітей воїнів АТО?

Олександр Корчак: Для дітей передбачена така пільга як першочергове зарахування. Коли ми складаємо рейтинг вступників, якщо є особи з однаковим конкурсним балом, то звісно перевага віддається дитині загиблого учасника бойових дій.