Зараз в ефірі:

«Небайдужим є куди докласти силу», - співавтор Закону України «Про основи національного спротиву» Денис Поданчук

18.02.2022
«Небайдужим є куди докласти силу», - співавтор Закону України «Про основи національного спротиву» Денис Поданчук

Про складові національного спротиву в ефірі передачі «Точка спротиву» розповів громадський експерт при Командуванні ТрО та радник командувача ССО Денис Поданчук.

 

 

 

 

 

 

Валерія Подкіч: Розпочнемо з окреслення понять, що таке національний спротив, територіальна оборона та рух опору?

Денис Поданчук: Нацспротив - це поняття, яке об’єднує три компоненти: територіальну оборону, рух опору і все, що робиться для підготовки громадян до національного спротиву. Офіційно кажучи – це система заходів. Територіальна оборона представлена в першу чергу силами ТрО, які стали окремим родом ЗСУ. У ТрО є також добровольчі формування територіальних громад. Патріоти об’єднуються та отримують чимало можливостей.

Валерія Подкіч: Що ви порадите людям, які прагнуть допомагати армії, але не хочуть підписувати контракт?

Денис Поданчук: Є два варіанти. Якщо людина хоче допомогти зі зброєю – може стати резервістом або піти в добровольчі формування територіальних громад. А без зброї можна підтримати армію на волонтерських засадах. І тут варіантів чимало. Наприклад, кілька груп займаються сферою комунікацій. Також нещодавно була створена група, яка опікується питаннями бомбосховищ та укриттів. Зібравши інформацію про укриття, ми всіма силами намагатимемося щось змінити. У Тернополі зараз відкриваємо волонтерський цілодобовий кол-центр. Якщо ж людина хоче допомагати в обороні державі зі зброєю, то вона може ініціювати створення добровольчого формування своєї територіальної громади. Тож небайдужим є куди докласти силу.

Валерія Подкіч: На вашу думку, яка головна ідея нацспротиву?

Денис Поданчук: Україна не збирається комусь здаватися. Підготовка громадян до нацспротиву містить два компоненти: військово-патріотичне виховання і загальновійськовий вишкіл громадян по всій країні. Звісно, є різні програми та вікові обмеження - є початкова підготовка, а є базова. Ці програми зараз розробляються. Вони будуть запроваджені в школі, в літніх таборах у вигляді курсів, тренінгів, дистанційного навчання та ще багато іншого.

Валерія Подкіч: Якщо ми говоримо про військово-патріотичне виховання у школах, то хто викладатиме такий предмет?

Денис Поданчук: Залучатимуть резервістів, учасників бойових дій, ветеранів та діючих військовослужбовців. Передбачається, що школярі зможуть відвідувати військові частини, щоб побачити все зсередини. До цього процесу буде залучено чимало людей. Звісно, все на добровільних засадах.

Валерія Подкіч: Чи відпрацьований план оповіщення про тривогу або збір, якщо, наприклад, буде вимкнений інтернет?

Денис Поданчук: Має працювати дротовий зв’язок. Репродуктори є скрізь, де вони потрібні, тож оповіщення буде. Звісно, ніхто не може гарантувати, що локально в певних районах не буде перебоїв із радіозв’язком, інтернетом чи стільниковим зв’язком, тому потрібно бути готовими до всього. Незабаром суспільство буде поінформоване щодо алгоритмів дій в таких випадках. Зараз найголовніші є на сайті ДСНС. Ми робимо багато для того, щоб люди краще знали, куди йти та що робити.

Валерія Подкіч: Чи збільшилася останнім часом кількість охочих долучитися до нацспротиву?

Денис Поданчук: Статистику ми можемо вести за кількістю звернень до кол-центру, а їх тисячі. Багато людей цікавляться, як стати резервістом. Дуже багато вмотивованих людей. Я всіх закликаю бути небайдужими!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток