«Небесний координатор» - прем’єра фільму про бойовий шлях засновника «Аеророзвідки»

«Небесний координатор» - прем’єра фільму про бойовий шлях засновника «Аеророзвідки»

У столичному кінотеатрі «Жовтень» відбувся прем’єрний показ документального фільму «Небесний координатор». Стрічка присвячена одному із засновників «Аеророзвідки» та полку «Азов». Завдяки його роботі в дні запеклих боїв за Донецький аеропорт у наших воїнів щодня з’являлися важливі дані про переміщення ворога. Побратими називали його «очима», а через густу бороду дали позивний «Чубака». Прем’єру бачила і знімальна група Військового телебачення.

 

Герой кінострічки - Володимир Кочетков-Сукач на псевдо «Чубака» ніколи не служив в армії, але з перших днів російської агресії поїхав у саме пекло війни. Разом з однодумцями створив волонтерську групу «Аеророзвідка». Вони стали «очима» українських військових на передовій, здобуваючи відомості про ворога за допомогою дронів. Володимир трагічно загинув, підірвавшись на розтяжці навесні 2015 року поблизу Красногорівки, що на Донеччині. У той день він повинен був встановити спеціальні пристрої для дистанційної розвідки.

Олександр Альошечкін (автор сценарію): Це добровольці, це люди, які пішли за позовом серця. Я думаю, що треба знімати кіно, щоб люди знали своїх героїв.

У стрічці використані автентичні матеріали з АТО. Також є реконструкція подій, де зафільмовано саме тих людей, які були задіяні в реальній історії, тобто підрозділ аеророзвідки. Зйомки розпочалися на початку цього року, та, на жаль, через короновірусну хворобу прем’єру довелося відтермінувати на півтора місяця.

Євген Трегубов, (режисер): Він стосується кожної людини, яка була на війні і віддала життя - саме найдорожче, захищаючи свою країну. В нас є свої герої, в нас є своя історія, і ми зараз маємо її закарбувати.

У залі були рідні та побратими Володимира. А реакція на прем’єрний показ стрічки очевидна - глядачі аплодували стоячи.

Тетяна Сукач-Кочеткова (дружина героя): Слава Богу, з’явилися люди, які ініціювали це, провели весь процес і сьогодні показали нам таку неймовірну стрічку про величезну любов - любов до своїх дітей, до своїх батьків, до друзів, до України.

Фільм створений на держзамовлення Українського культурного фонду, хронометраж - понад годину. Ще декілька днів він буде у вільному доступі, тож переглянути зможе кожен охочий.

p>