"Нема таких книжок, які могли б навчити війни. Поки сам не спробуєш - не зрозумієш", - командир підрозділу 128 бригади "Пастор"

25.10.2017
"Нема таких книжок, які могли б навчити війни. Поки сам не спробуєш - не зрозумієш", - командир підрозділу 128 бригади "Пастор"

В 128 бригаді що не людина - то історія. До нашої виїзної студії завітав командир підрозділу з позивним "Пастор". 

- Чому "Пастор"?

Я не буду розповідати про свій позивний. Я кадровий військовий, нічого особливого. Народився, жив, учився в школі. Вступив до військового інституту, далі був направлений на службу, а потім - направлений в АТО.

- Ви були направлені в АТО в складі 128 бригади?

З перших днів березня 2014 року я вийшов на виконання завдань. Кожне завдання по-своєму запам'яталось. В кожній ротації є те, що запам'яталось, є те, що вже викинуте з пам'яті. особливим був 2014 рік. ми йшли в наступ, найтяжчі перші бої, перші втрати найбільше осіли в пам'яті. 

Я майже 20 років у армії. Стосовно мого підрозділу, з яким ми починали АТО, тоді ми були підготовлені по правильній методиці і грубих помилок ми не допускали. Заняття на полігонах і війна - це різні речі, немає книжок, немає людей, які вам розкажуть про війну, навчать війни. Сам навчишся. Можна вислухати досвід, але поки сам не спробуєш - не зрозумієш.

- Вам доводилось стояти на Луганському аеропорті? Він був у облозі, як Вам там воювалось?

На період, коли там почалась облога, я знаходився в Макаровому, де ми відбили сепаратисти. В липні ми потрапили в аеропорт, зняли облогу, просунулись далі. особисто я облоги не відчув. Але чув від тих, хто заходив першим. Було важко, і втрати були... Чесно кажучи, не дуже примні спогади....

- Чи потрібна гірська підготовка на Донбасі? Як це на практиці?

В самій назві зрозуміло, де бригада має використовуватись. Карпати або Кримські гори, це було б доцільніше. Донбас - не гори. гірська підготовка тут зведена до нуля, але все інше - бойова підготовка як у всіх інших. 

- Розкажіть про своїх підлеглих.

Географія мого підрозділу не широка, закарпатців розумію - і мову, і характер. Проблем немає. Одна ціль, один текст присяги.

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток