Зараз в ефірі:

Незламні 30: 1997 рік

24.05.2021
Незламні 30: 1997 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 1997 рік.

 

 

 

 

 

 

17 травня 1997 року. Закінчилась перша офіційна українська антарктична експедиція. Вона проходила на станції Академік Вернадський з 6 лютого 1996 року.

24 травня 1997 року. Біля станції метро Лук'янівська в Києві відкритий перший ресторан McDonald's в Україні. Того ж року ресторани мережі з'явилися у Дніпрі та Харкові. Наразі двома найбільш відвідуваними ресторанами є заклади поряд з київським і одеським залізничними вокзалами. В п'ятірку також входять і ще два ресторани у Києві та один в Одесі. Крім того, Україна стала шостою пострадянською державою, де почала роботу мережа McDonald's.

Також у першому київському McDonald's 14 лютого 2011 року відкрите перше в Україні МакКафе.

 

17 липня 1997 року. Україна ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод. Її ухвалили відповідно до Загальної декларації прав людини з метою дотримання та забезпечення на своїй території прав та основоположних свобод людини.

15 серпня 1997 року. Указом Президента України Леоніда Кучми заснована відзнака Президента України Орден княгині Ольги. Ним відзначають жінок за визначні заслуги в державній, виробничій, громадській, науковій, освітянській, культурній, благодійницькій та інших сферах суспільної діяльності, вихованні дітей у сім'ї.

 

19 листопада 1997 року. О 19:46 за Всесвітнім часом з космодрому на мисі Канаверал, штат Флорида, стартував космічний човник Колумбія. На його борту поміж шести членів екіпажу знаходився українець полковник Леонід Каденюк. Він став першим космонавтом незалежної України. Політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин і 1 секунду й успішно завершився 6 грудня.

Військо

28 травня 1997 року. У Києві голови урядів Російської Федерації та України підписали пакет документів про розподіл і базування Чорноморського флоту. Україні перейшли 18 % кораблів Чорноморського флоту СРСР. Окрім того, наша держава отримала військово-морські бази в Ізмаїлі, Одесі, Очакові, Керчі, Донузлаві та Балаклаві та 10 баз морської авіації. Натомість Росія отримала право розміщувати свій флот в Севастополі до 2017 року. Та утримувати на території України не більше 338 кораблів і суден та 25 тисяч військових.

31 травня 1997 року. У Києві Президент України Леонід Кучма та Президент Російської Федерації Борис Єльцин підписали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Цей договір разом із домовленостями про умови перебування російського Чорноморського флоту в Україні становив комплекс "Великих угод", що врегулювали відносини між двома колишніми республіками Радянського Союзу.

8 липня 1997 року. У Мадриді підписана Хартія про особливе партнерство між Організацією Північно-атлантичного договору (НАТО) та Україною. Документ регулює відносини України з НАТО та визначає політичні зобов'язання сторін на найвищому рівні і необхідність розвивати відносини особливого та ефективного партнерства з метою сприяння більшій стабільності і просуванню спільних демократичних цінностей у Центрально-Східній Європі. До моменту підписання хартії Україна мала змогу співпрацювати з НАТО лише у рамках Ради євроатлантичного партнерства і програми Партнерство заради миру. Документ складається з 5 розділів та 19 статей.

1 серпня 1997 року відзначався перший День ВМС України. Тоді на колишніх кораблях Чорноморського флоту ВМФ СРСР, що перейшли до складу ВМС, урочисто підняли військово-морські прапори України. На перше святкування до Севастополя прибули Президент України Леонід Кучма, урядовці, Міністр оборони України Олександр Кузьмук, народні депутати України, перші командувачі ВМС України Борис Кожин і Володимир Безкоровайний, делегації з областей України та тодішні зірки української естради.

24 серпня 1997 року відбулося масштабне авіаційне шоу приурочене до дня проголошення Незалежності України. Воно пройшло на аеродромі Чайка. У параді взяли участь 25 типів літальних апаратів. На параді були присутні Президент України Леонід Кучма, Міністр Оборони Олександр Кузьмук.

23.08-31.08 1997 року. Відбулись перші багатонаціональні військові навчання Sea Breeze. Навчання проводились поблизу Донузлаву та на полігоні Широкий лан. Морська фаза проводилася у північно-західній частині Чорного моря. Всього у навчаннях взяли участь 6 країн. ВМС України представляли дві бригади надводних кораблів і рота морської піхоти.

Співорганізаторами навчань виступають Україна та США. Метою навчань є покращення співпраці та координації між країнами чорноморського регіону, окрім РФ, відпрацювання маневрів в морі і на суходолі. За домовленістю, Україна надає військову і цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а США підтримують навчання фінансово, надають поміч в техніці та обладнанні. Навчання не проводяться виключно з країнами-членами НАТО — участь в них беруть як члени блоку, так і інші країни.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток