Незламні 30: 1998 рік

31.05.2021
Незламні 30: 1998 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 1998 рік.

 

 

 

 

 

1998 рік. Саме тоді розпочало роботу спільне українсько-корейське підприємство АвтоЗАЗ-Daewoo. Корейцям вдалося не тільки реанімувати Таврію, а й дати їй друге життя. Автомобіль отримав і приставку до імені — Нова. Фахівці Daewoo провели повну модернізацію автівки, в ході якої змінено та покращено понад 200 деталей.

29 березня 1998 року. Відбулись парламентські вибори. Половина депутатів Верховної Ради обиралися на пропорційній основі, інша половина — на мажоритарних округах. Прохідний бар'єр для партій і блоків становив 4%.

У виборах брали участь 30 політичних партій і блоків (3 605 кандидатів), 8 із них подолали 4 % бар'єр. Комуністична партія України залишалася найбільшою партією у Верховній Раді, отримавши 121 з 445 місць. Другою партією за кількістю депутатів був НРУ, 41 народний обранець.

22 квітня 1998 року. У Києві поблизу свого будинку шістьма пострілами убитий народний депутат Верховної Ради, колишнього голову Національного банку України.

Підозрюваного у вбивстві затримали лише у 2002 році. Ним виявився 29-річний Сергій Кулєв, член так званої "Банди Кушніра", донбаського злочинного угруповання. Після довгого процесу у квітні 2003 року Луганський апеляційний суд засудив Сергія Кулєва до пожиттєвого ув'язнення з конфіскацією майна. Він і дотепер перебуває у в'язниці. 11 липня 2005 року Вадиму Гетьманові посмертно надане звання Героя України.

1998 року, на День Києва, відбулося відкриття знищеного комуністами в 1930-х роках Михайлівського Золотоверхого монастиря. Будівлю освятив патріарх Київський і всієї Русі-України Філарета. На урочистостях також були присутні президент Леонід Кучма, голова уряду Валерій Пустовойтенко та мер Києва Олександр Омельченко. В соборі проходили богослужіння Української православної церкви Київського патріархату, а поруч, як у давні часи, діє монастир.

23 серпня 1998 року. Указом Президента України Леоніда Кучми встановлена відзнака Президента України Герой України (з врученням ордена Золота Зірка або ордена Держави). 26 листопада 1998 року за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, що сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі, відзнакою Герой України з врученням ордена Держави першим нагороджений президент Національної академії наук України, академік НАН України Борис Патон.

1 грудня 1998 року. У Києві встановлений пам'ятник Михайлу Грушевському. Захід приурочили до 7-ої річниці всеукраїнського референдуму, за результатами якого проголошена Незалежність України. Пам’ятник освятив Патріарх Київський і всієї Русі і України Філарет. Сам пам'ятник Михайлу Грушевському розташований поряд з будинком Педагогічного музею (Будинок вчителя), де в 1917-1918 роках діяла Українська Центральна Рада, яку він очолював.


Військо

Червень 1998 року. В рамках програми Авіабази-побратим український військовий льотчик підполковник Іван Черненко на винищувачі Су-27 здійснив трансатлантичний переліт у США. Він вилетів з Миргорода та прибув на базу Сеймур-Джонсон 4-го винищувального авіакрила ВПС США у Північній Кароліні.

Мистецтво

29 березня 1998 року. Померла американська оперна співачка українського походження Квітка Цісик, виконавиця українських народних і популярних пісень.

Пісня Ти осяюєш моє життя (англ. You Light Up My Life), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року Оскар і Золотий глобус у категорії Найкраща пісня до фільму. Також пісня номінувалася на нагороду Ґреммі в категорії Пісня року.

Тупик/Глухий кут — Дізнавшись, що кохана побралася з іншим, молодий хлопець дезертирує з війська. Випадково він знайомиться з молодою жінкою, яка працює секретаркою в нового українця. Той зловживає своєю владою, аби скористатися її жіночими принадами. Секретарка за допомогою дезертира шантажує шефа, вимагаючи у нього гроші. Легкий успіх афери переконує їх у можливості безкарного шахрайства. Одначе на молодого чоловіка влаштовують полювання міліція, наймані вбивці та військкомат.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток