Незламні 30: 2001 рік

Незламні 30: 2001 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 2001 рік.

 

 

 

 

 

5 січня 2001 року. Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти віцепрем'єра Юлії Тимошенко. Її звинувачували в контрабанді та підлозі документів, а також в ухилянні від сплати податків у особливо великих розмірах у період, коли вона була президентом корпорації Єдині енергетичні системи України.

14 січня 2001 року. Стартував другий етап протестних акцій України без Кучми. Представники антикучмівської опозиції розмістили свої намети вздовж Хрещатика — від місця зведення майбутнього монументу Незалежності України до Бессарабської площі. 

Протягом другої половини січня та усього лютого на Хрещатику та Майдані Незалежності проходили акції громадської непокори, мітинги та демонстрації. Вимогою опозиції була відставка Леоніда Кучми та усіх керівників силових структур

26 січня 2001 року. У Чорному морі затонув український теплохід Пам'ять Меркурія, на його борту знаходилось 54 людини. Теплохід мав прибути до українського порту Євпаторія зі Стамбула. Загинули 12 людей, 8 пропали безвісти.

9 березня 2001 року. Під час протестної акції Україна без Кучми, поблизу пам'ятника Тарасу Шевченку в Києві та біля адміністрації президента, відбулися перші масштабні сутички між активістами та силовими органами. Це було перше велике силове протистояння в Україні між патріотичною спільнотою та владою.

26 квітня 2001 року. Підконтрольна Президентові Леоніду Кучмі парламентська більшість відправили у відставку уряд Віктора Ющенка. Уряд пропрацював лише 16 місяців. Завдяки успішній реформаторській діяльності на посаді прем'єр-міністра Ющенко став досить популярним політиком. За рік він потрапить до Верховної Ради на чолі блоку Наша України.

23 червня 2001 року. На запрошення Президента Леоніда Кучми та голів українських Греко-католицької та Римо-католицької церков з п'ятиденним офіційним візитом до України прибув папа римський Іван Павло II. Його метою була підтримка католиків у їхній вірі та допомога в налагодженні дружніх відносин між конфесіями в Україні.

16 липня 2001 року. Під час свого традиційного сходження на гору Говерла, Віктор Ющенко оголосив про намір створити опозиційний до Леоніда Кучми блок партій. Так утворився блок Віктора Ющенка Наша Україна.

24 серпня 2001 року. На 10-ту річницю Незалежності України в Києві відбувся військовий парад. У складі механізованої колони Хрещатиком пройшли 18 підрозділів, 173 одиниці техніки та 1450 осіб особового складу. Загалом у параді взяли участь 6530 військових.

Учасники отримали пам'ятні нагрудні відзнаки. Разом з Президентом України Леонідом Кучмою, спостерігав за парадом з центральної трибуни президент РФ Володимир Путін, президент Польщі Александер Кваснєвський та президент Македонії Борис Трайковський.

Також паради пройшли у Львові та Вінниці, Одесі, Чернігові та Севастополі.

4 жовтня 2001 року. Над Чорним морем зазнав катастрофи літак Ту-154М авіакомпанії Сибір, що виконував рейс за маршрутом Тель-Авів — Новосибірськ. Загинули 78 людей. За однією з версій, його збили ракетою С-200, випущеною під час російсько-українських навчань, які проходили на підконтрольному Росії полігоні поблизу Керчі.

5 грудня 2001 року. Розпочався перший Всеукраїнський перепис населення. Загальна кількість населення України у 2001 році становила 48 млн 457 тис. осіб (міського — 67,2%, сільського — 32,8%; чоловіків — 46,3%, жінок — 53,7%).

Пісня року Тартак — 100 % плагіат.