Незламні 30: 2008 рік

15.08.2021
Незламні 30: 2008 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 2008 рік.

 

 

 

 

 

28 березня 2008 року. Українська Вікіпедія сягнула межі в 100 000 статей.

10 квітня 2008 року. Верховна Рада ратифікувала протокол про вступ України до Світової організації торгівлі. 16 травня наша держава стала 152-м повноправним членом СОТ. Вступ до організації спростив доступ українських товарів до світових ринків. Також це дало можливість розпочати з Європейським Союзом переговори про укладення Угоди про асоціацію

28 квітня 2008 року. При посадці на бурову платформу Таврида в Чорному морі розбився український гелікоптер МІ-8. 17 пасажирів і три члени екіпажу загинули.

17 травня 2008 року. У прямому ефірі телеканалу Інтер названий переможець телепроєкту Великі Українців. На це звання претендували 14 тисяч людей, за яких віддали понад 800 тисяч голосів. Перші три місця посіли Ярослав Мудрий, Микола Амосов і Степан Бандера.

25 липня 2008 року. З нагоди святкування 1020-ої річниці хрещення Київської Русі в Україну здійснив свій другий візит Вселенський патріарх Варфоломій I. В аеропорту Бориспіль його зустріли президент України Віктор Ющенко та очільник Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир (Сабодан).

26 липня 2008 року. У результаті тривалих дощів у Західній Україні повінню затопило Чернівецьку та Івано-Франківську області. Протягом кількох днів загинула 21 людина.

12 вересня 2008 року. У Харкові відбувся перший в Україні концерт Queen. З цього концерту почався європейський тур гурту в рамках акції боротьби зі СНІДом.

25 вересня 2008 року. У нейтральних водах біля Ємену сомалійські пірати захопили українське вантажне судно Фаїна, що слідувало під прапором Белізу до Кенії та перевозило військову техніку. На момент захоплення судна піратами екіпаж складався з 21 людини: 17 громадян України, 3 громадяни Росії та один громадянин Латвії. На борту корабля були танки Т-72, РСЗВ БМ-21 Град, вогнепальна зброя та інше військове обладнання, офіційно призначене для Кенії.

11 жовтня 2008 року. У Берліні Віталій Кличко переміг Семюеля Пітера та після чотирьох років перерви в професійній кар'єрі повернув собі пояс чемпіона за версією WBC.

22 листопада 2008 року. За участю Президента Віктора Ющенка пройшли масштабні заходи зі вшанування пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Зокрема, в Києві відкритий Меморіал пам'яті жертв Голодоморів. Також меморіали відкриті в Одесі, Вінниці та на Сумщині.

Військо

17 березня 2008 року. Під час проведення спеціальної операції по звільненню захопленої території та приміщення суду в північній частині Митровиця (Косово), відбулося зіткнення та збройне протистояння між противниками факту проголошення незалежності Косово та поліцейськими силами ООН. Протестуючі обстріляли будинок поліцейської станції та закидали територію гранатами. Внаслідок зіткнень отримав поранення 21 працівник Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово, а миротворець Ігор Киналь загинув.

9 грудня 2008 року. Останні 29 членів миротворчого персоналу України в Іраку повернулись на Батьківщину.

Кіно

Владика Андрей — художній фільм режисера Олеся Янчука. Відзнятий на кіностудії Студія Олесь-фільм у 2008 році за сприяння Українського конгресового комітету Америки (УККА), за участю Національної кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка. Один з небагатьох відомих фільмів, який профінансувала держава — Міністерство культури і туризму України та Державна служба кінематографії України.

Фільм розповідає про життя та діяльність видатної постаті української історії — митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Авторами сценарію є Михайло Шаєвич і Олесь Янчук.

Зйомки проходили у Львові, Чернігові, Відні, Ватикані та парку Олександрія у Білій Церкві.

Пісня року Бумбокс — Поліна

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток