Незламні 30: 2009 рік

20.08.2021
Незламні 30: 2009 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 2009 рік.

 

 

 

 

 

Газова війна між Україною та Росією

1 січня 2009 року. Після невдачі переговорів між Нафтогазом і Газпромом Росія припинила поставки газу в Україну.

5 січня. Господарський суд Києва своєю ухвалою заборонив НАК «Нафтогаз України» здійснювати 2009 року транзит російського природного газу територією України за ціною 1,6 дол. за тис.куб.м на 100 км, за якою качався транзитний газ Газпрому до Європи.

7 січня. Газпром повністю перекрив постачання транзитного газу в Україну. Українська газотранспортна система перейшла в автономний режим.

19 січня. Нафтогаз України та Газпром підписали 10-річні угоди про купівлю-продаж і транзит російського газу. Це ознаменувало закінчення "гарячої фази" міждержавного газового конфлікту. Їх наслідком стало посилення енергетичної залежності України від Росії та збільшення цінового тягаря для вітчизняної промисловості, чого вдалося юридично позбутися лише у грудні 2017 року.

3 лютого 2009 року. Міжнародний Суд в Гаазі виніс компромісне рішення в справі позову Румунії проти України щодо розподілу шельфу навколо острова Зміїний. Суд встановив морські кордони між державами та визначив виключні економічні зони Румунії та України. При цьому обидві сторони висловили задоволення рішенням суду.

7 травня 2009 року. У Дніпропетровську в результаті пожежі в залі ігрових автоматів загинули дев'ять людей, ще 11 госпіталізували. Згодом прем'єр-міністр Юлія Тимошенко ініціювала Закон про закриття всіх гральних закладів в країні. 15 травня Верховна Рада ухвалила цей закон, проте на початку червня президент Віктор Ющенко наклав на нього вето. 11 червня Рада подолала вето.

20 травня 2009 року. Донецький Шахтар переміг бременський Вердер з рахунком 2-1 і першим з українських клубів здобув кубок УЄФА. За це досягнення головний тренер Шахтаря Мірча Луческу першим з іноземних фахівців удостоївся звання Заслуженого тренера України.

21 липня 2009 року. У Донецьку та Маріуполі почався Чемпіонат Європи з футболу 2009 для юнаків до 19 років. У фіналі збірна України перемогла команду Англії з рахунком 2-0.

29 серпня 2009 року. У центрі Донецька відкритий стадіон Донбас-Арена. Він став першим в Україні стадіоном елітної категорії за акредитацією УЄФА та ФІФА, розрахований на 51 504 глядачів.

Це перший стадіон у Східній Європі, спроєктований та побудований відповідно до стандартів категорії "п'ять зірок". Вартість його будівництва склала 3 млрд 200 млн гривень (175,8 млн євро).

17 листопада 2009 року. Україна подала в корпорацію ICANN, що відає розподілом імен в Інтернеті, заявку на реєстрацію національного кирилічного домена ".укр".

Військо

7 березня 2009 року. При Міністерстві оборони створена Рада у справах душпастирської опіки. Її мета — запровадити інститут військового капеланства (душпастирства) в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

29 вересня 2009 року. В. о. міністра оборони України Валерій Іващенко повідомив, що стан справності авіатехніки ЗСУ оцінюється як критичний і має стійку тенденцію до подальшого зниження. Повітряні сили України мали у своєму розпорядженні досить значний парк бойових літаків. Проте через катастрофічне недофінансування матеріально-технічна частина в цілому перебувала в небоєздатному стані.

Пісня року Димна суміш — Кожної весни

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток