Зараз в ефірі:

Незламні 30: 2011 рік

03.09.2021
Незламні 30: 2011 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 2011 рік.

 

 

 

 

 

10 лютого 2011 року. На пресконференції у Києві Любомир Гузар повідомив, що цього дня Папа Бенедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архиєпископа Української греко-католицької церкви. Його наступником 23 березня обрали Святослава Шевчука.

Кримінальна справа проти Юлії Тимошенко

13 квітня 2011 року. Проти Тимошенко порушена справа за угоди з Росією щодо газу, які укладені у січні 2009 року.

24 червня. У Печерському районному суді Києва почався суд над колишнім Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко у справі про укладення газового контракту з Росією 19 січня 2009 року.

5 серпня. Тимошенко заарештували за черговим клопотанням обвинувачення. Із залу суду її відвезли на автозаку до Лук'янівського СІЗО. Патріарх Філарет, разом з конфесіями греко-католиків і католиків України; а також представники української інтелігенції, політики (насамперед з БЮТ, також Віталій Кличко) звернулися в Печерський суд з письмовими заявами в яких прохали звільнити Тимошенко під їх поручительство.

11 жовтня. Печерський районний суд виніс вирок щодо Юлії Тимошенко: сім років позбавлення волі та виплата на користь компанії Нафтогаз 1,5 млрд гривень (189 500 000 доларів США) збитків, які начебто нанесені цій компанії від газових договорів 19 січня 2009 року.

1 грудня. Апеляційний суд міста Києва почав розгляд апеляції по "газовій справі Тимошенко". Тимошенко не була присутня на суді через хворобу.

2 липня 2011 року. На стадіоні Imtech Arena в Гамбурзі відбувся боксерський чемпіонський об'єднавчий поєдинок в суперважкій вазі між українцем Володимиром Кличком і британцем Девідом Хеєм за титули WBA, IBF, WBO, IBO і за версією журналу The Ring. Поєдинок закінчився перемогою Кличка за одноголосним рішенням суддів.

5 серпня 2011 року. Утворене політичне об'єднання Комітет опору диктатурі. До складу Комітету увійшли парламентські й опозиційні на той час політичні партії За Україну!, Всеукраїнське об'єднання Свобода, Громадянська позиція, Всеукраїнське об'єднання Батьківщина, Фронт Змін, Партія захисників Вітчизни, Європейська партія України, КУН, Народний Рух України, УСДП Наша Україна, Народна самооборона та інші. Вони підписали Меморандум про узгодження спільних опозиційних дій і недопущення політичних репресій в Україні.

17 серпня 2011 року. З пускової бази Ясний (Росія, Оренбурзька область) ракетою Дніпро на навколоземну орбіту виведено український супутник Січ-2. Супутник призначений для спостереження поверхні Землі в оптичному і середньому інфрачервоному діапазонах.

24 серпня 2011 року. Україна відзначила 20-ту річницю Незалежності. Прихильники опозиційних партій зібралися на мітингу біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Києві. Кілька тисяч опозиціонерів вирішили піти до Адміністрації Президента та біля будинку вчителя почалися сутички з посиленими загонами міліції. Таким чином, опозиції так і не вдалося здійснити свій задум — дійти до АП.

29 жовтня 2011 року. У Львові відкрили новий стадіон Арена Львів. Чотириповерховий стадіон 5-го покоління вміщує майже 35 тисяч глядачів. Першим зіграний матч — товариська зустріч збірних Австрії та України, яка відбулась 15 листопада 2011 року.

1 листопада 2011 року. На території всієї України розпочали мовлення загальнонаціональні мережі цифрового мовлення МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 у цифровому стандарті DVB-T2.

Військо

У 2011 році чисельність Повітряних сил скорочена до 43 100 осіб, а на озброєнні залишилося 208 бойових і 39 транспортних літаків.

23 грудня 2011 року. Для збереження ресурсу авіапарку навчально-тренувальних літаків Л-39С, в експлуатацію введений наземний тренажер підготовки пілотів Л-39С.

Пісня року Друга Ріка — Незнайомка

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток