Nickelback - потужні представники рок-олімпу!

Nickelback - потужні представники рок-олімпу!

Любов шанувальників Nickelback завоювали якісним звучанням музики, привабливим тембром виконавця Чеда Крюгера, а також глибокими текстами пісень. Nickelback входить у топ кращих рок-груп початку 21 століття за версією журналу про музичну індустрію Billboard.

 

 

 

 

Група Nickelback заснована братами Чедом і Майком Крюгерами. Ідея про створення музичного колективу виникла у першого, а другий підтримав бажання працювати над спільним творчим проєктом. Юнаки запросили до команди двоюрідного брата Брендона як ударника, а також Райна Піка, який став гітаристом рок-бенду. Історія створення групи почалася з неймінгу. Роздумуючи над назвою для колективу, учасники схилялися до POINT OF VIEW, Village Idiot або BRICK. Осяяння прийшло до хлопців випадково. Майк Крюгер працював у кафе і пропонував відвідувачам каву за 45 центів. Даючи клієнтам решту, він повторював фразу: «Here's your nickel back». Це поєднання слів стало доленосним. Мелодика звучання сподобалася музикантам,  і так народилася нова рок-група.

Зі своїм музичним стилем вони визначилися не відразу. Спочатку музиканти лише виконували кавер-версії інших колективів, які були не дуже вдалі. Крім того, групі давно вже хотілося досягти справжньої популярності. Однак для цього необхідно було записати щось своє. Така ідея спала на думку Чаду Крюгеру, щоправда, фінансувати проєкт довелося його батькам. Для того щоб син зміг оплатити послуги студії звукозапису в Ванкувері, їм довелося викласти 4000 $. Це був перший крок. Вітчим Крюгерів не заохочував ідею, але надав необхідну суму для початку роботи. Далі треба було транслювати музику на широку аудиторію. Розкручував проєкт Чад Крюгер. У цьому йому допоміг досвід, набутий під час роботи в рекламному відділі спортивного журналу. Схема була досить проста: на прохання Чада його друзі дзвонили на місцеві радіостанції і замовляли пісні Nickelback. Цим група домоглася потрібного результату, проте їй кортіло швидше вийти на вищий рівень. 

Брак грошей і обман з боку власних менеджерів не давали змоги групі розгорнутися. У 1998 році було зроблено кілька важливих кроків. По-перше, хлопці вирішили самостійно займатися рекламною та організаторською діяльністю. По-друге, вони перебралися до Ванкувера, де досить успішно виступали в клубах. Це дозволило зібрати суму, необхідну для випуску нового альбому. Крім того, колективу вдалося звернути на себе увагу і здобути підтримку впливових рок-фахівців. Вже в 1999 році Nickelback обмеженим тиражем випускає свій новий альбом "Curb". Він не став успішним, але слід відзначити успіх синглу "Leader Of Men". Цей сингл увійшов до альбому "The State", що вийшов у 2000-му півмільйонним тиражем. Це був справжній успіх! Пісні Nickelback звучали на всіх радіостанціях Канади. З альбомом "The State" музиканти відіграли сотні концертів, виступаючи з такими групами, як Creed, Fuel і 3 Doors Down. Групу буквально брали в облогу продюсери, намагаючись з усіх сил отримати контракт.

Nickelback пощастило: їх помітили продюсери лейблу, що спеціалізується на напрямі важкого року. Свій наступний альбом Nickelback записує 11 вересня 2001 року. Хлопці трохи відійшли від розпливчастих образів і філософських пошуків, несучи в свої тексти чіткі та реальні сюжети. Темами декількох пісень стали неприємні моменти з життя братів Крюгерів, адже їхній батько облишив сім'ю. "Silver Side Up" побив успіх попереднього альбому, і всього за 4 місяці в 6 разів перевищив його тираж. Цей альбом став золотим, платиновим і мультиплатиновим. "Silver Side Up" дозволив групі пробитися в американський ефір і завоювати любов шанувальників синглом "How You Remind Me". Успіх перевершив всі очікування. Він не тільки міцно закріпився на американських радіостанціях, а й очолив хіт-паради шести з них. Крім того, "How You Remind Me" встановив рекорд із виходу в ефір, за тиждень прозвучавши на хвилях радіостанцій більше 3000 разів.

Для канадської групи це був вражаючий результат. Професійне звучання вивело групу на новий рівень. Мелодійна і водночас агресивна тональність у поєднанні з одкровеннями в тексті підкорювали слухачів. Після презентації платівки Nickelback невтомно виступали з концертами на майданчиках різних міст світу, тішачи публіку і поступово займаючи заслужене місце на рок-олімпі. Черговий альбом вийшов у 2003 році. Незважаючи на те, що до його запису не були залучені сторонні фахівці, Nickelback лише своїми силами змогли домогтися якісного звуку. Група стала професійніше і серйозніше ставитися до запису своїх треків. Альбом "The Long Road" записаний в тому ж мелодійно-агресивному стилі. Він навіть ще відвертіший, ніж "Silver Side Up". Музиканти заслужено пишаються цим альбомом і вважають, що їхня творчість еволюціонує в потрібному напрямі, зближуючи їхні з почуттями слухачів. 

Великим досягненням для рок-бенду став запис саундтреку до фільму «Людина-павук». Композиція під назвою «Hero» лягла в основу кліпу, який регулярно з'являвся в ефірі каналу MTV. У тому ж році, вже оновленим складом, Nickelback записує альбом під назвою "All The Right Reasons", який також став успішним і розійшовся великим тиражем. Багато слухачів називають його апогеєм розвитку творчості групи. Популярність гурту набирала обертів. Музиканти виступали з концертами в різних країнах світу, ставали хедлайнерами великих фестивалів і збирали стадіони на сольних виступах. 

Складно перебільшити популярність Nickelback. Цей рок-бенд став культовим. Фото учасників колективу регулярно з'являються на обкладинках глянцевих журналів, а перші акорди музичних композицій викликають трепет навіть у тих слухачів, які не є їхніми фанатами. Визнаними хітами стали композиції «Far away» та «If today was your last day». Nickelback характеризує музичну моду  першої десятки 2000 років і не зупиняється на досягнутому. Зараз музиканти розвиваються і експериментують. У 2019-му шанувальник heavy-metall Майк Крюгер висловився в інтерв'ю про бажання записати альбом з важчою музикою. Басист заявив про свою пристрасть до музики Metallica та Slayer, натякаючи на те, що наступна платівка може мати схожі мотиви зі стилем цих груп. Тож чекатимемо на хіти від цих музикантів.