НОВА РОТАЦІЯ МІСІЇ «UNIFIER» - В УКРАЇНУ ПРИБУЛИ КАНАДСЬКІ СПЕЦИ ІЗ БОЙОВИХ ДІЙ

15.04.2019
НОВА РОТАЦІЯ МІСІЇ «UNIFIER» - В УКРАЇНУ ПРИБУЛИ КАНАДСЬКІ СПЕЦИ ІЗ БОЙОВИХ ДІЙ

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки відбулась урочиста церемонія передачі командування в рамках тренувальної місії Збройних сил Канади відомої, як Операція «UNIFIER». Як це відбувалося в ефірі Армія ФМ розповів військовий журналіст Олексій Мазурін.

 

 

«Це вже 7-ма ротація канадського військового персоналу, який бере участь у тренувальній місії. В ці дні близько 200 військовослужбовців  Збройних Сил Канади змінять своїх колег, які  сьогодні займаються підготовкою особового складу українських бойових бригад на Яворівському полігоні. Навчають інженерній справі та протидії саморобним вибуховим пристроям у Кам’янець-Подільському, проводять поглибленні заняття із тактичної медицини в різних містах України та займаються професійною підготовкою українських сержантів,  відповідно до стандартів НАТО та проводять навчання спеціалістів військової поліції.

Цього року на вищих державних рівнях між Україною і Канадою було прийнято рішення щодо продовження мандату цієї тренувальної місії до кінця березня 2022 року. Важливість та успішність діяльності канадських спеціалістів підкреслив і Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні пан Роман Ващук.

«Йдеться не тільки про навчання, а й про методику навчання. Про зміни разом із ЗСУ, підходів, зокрема, до сержантського складу, до того, як діє і думає український солдат, український командир, український сержант. Але це все базується на тому, що перше, ніж радити, треба слухати. Так і наші канадські, як вояки, так і поліцейські – спочатку слухають, а потім радять. Тільки спільними зусиллями, спільним думанням можна досягати результатів, які діють в українських реаліях, які не є скопійованими, а діючими в українській боротьбі», - підкреслив Ващук.

На урочистій церемонії, командир попереднього канадського військового контингенту підполковник П’єр Леру та новий командир місії підполковник Фредерік Коте, який керуватиме Операцією «UNIFIER» протягом наступних 6 місяців, підписали офіційний документ про  передачу повноважень.

Також  в ході урочистостей начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук щиро подякував канадській стороні за всебічну підтримку, за допомогу у зміцненні обороноздатності, а також від імені Міністра оборони України та Начальника Генерального штабу вручив нагороди кращим військовослужбовцям ЗС Канади.

Новоприбулий командир 7-ї ротації підполковник Фредерік Коте підкреслив, що серед особового складу, який прибув із новою ротацією є спеціалісти із  ведення бойових дій у горах, військових операціях у джунглях, десантники.  Саме на цьому спеціалізується його підрозділ – є так звані «слідопити» - експерти по виживанню та діям у незнайомій місцевості, фахівці із  розвідки. Крім того в складі місії є жінки та чоловіки різних військових спеціальностей із резерву та діючих сил, зокрема, із танкових військ та артилерії.

Підполковник П’єр Леру, який сьогодні покидає Україну, сказав, що  прощається із Яворівщиною із великим  сумом, адже  залишає тут багато друзів. За час ротації  Канадські спеціалісти не тільки провели багато тренувань, але й активно брали участь у суспільному житті Львівщини – допомагали сиротинцям та реабілітаційним центрам, залучали молодь до активного способу життя, зокрема, провели хокейний матч в центрі Львова.

Начальник штабу операцій Командування об’єднаних операцій Канади контр-адмірал Брайан Сантарпіа, який офіційно засвідчив своїм підписом акт передачі повноважень, зауважив що «Юніфаєр» для Канади - найбільша закордонна місія, з огляду чисельності військового персоналу. Високою є і її цінність: Канада допомагає Україні у підтримці незалежності. В свою чергу, Канадці вчаться в українців, які вперше стикнулися із реальною гібридною агресією, де інформаційні атаки, кібератаки поєднуються із бойовими діями.

Нагадаю, з моменту початку у вересні 2015 року в рамках роботи місії «Юніфаєр» більше 11 тисяч військовослужбовців ЗСУ пройшли навчання за участі Канадських спеціалістів, на 257-ми спеціалізованих курсах. Також в рамках роботи місії, Канада надала високотехнологічне інженерне обладнання ціною в  3 мільйони доларів», - розповів Мазурін.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток