Нові почесні найменування військовим частинам ЗСУ

06.05.2019
Нові почесні найменування військовим частинам ЗСУ

Президент на Донбасі присвоїв чергові почесні найменування військовим частинам. Ми підготували інформацію про видатних українців чиї імена носитимуть бригади.

 

 

 

 

26-та окрема артилерійська бригада імені генерала-хорунжого Романа Дашкевича. Роман Іванович Дашкевич — галицький український політичний та військовий діяч, полковник армії УНР. З осені 1917 року у Галицько-Буковинському Комітеті спільно з Євгеном Коновальцем, Іваном Чмолою, Федором Черником та іншими розгорнув активну діяльність по створенню Галицько-буковинського куреня січових стрільців у Києві. Січень-грудень 1919 року — командир гарматної бригади Січових Стрільців Дієвої армії УНР, яка брала участь у всіх бойових операціях Армії УНР цього періоду. Романа Дашкевича вважають батьком української артилерії.

57-ма окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка. Кость Гордійович Гордієнко — кошовий отаман Запорозької Січі, видатний військовий та політичний діяч, який попри особисту неприязнь до Івана Мазепи підтримав останнього в боротьбі з Петром I. Створив та очолив Кам'янську Січ. До 1728 року очолював Олешківську Січ.

58-ма окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського. Іван Виговський — український військовий, політичний та державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави у Наддніпрянській Україні (1657-1659), Великий князь Руський (1658—1659). Під час козацько-московської війни 1658-1659 вщент розбив московитів у битві під Конотопом.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток