Зараз в ефірі:

Новий проєкт Військового телебачення «Школа війни»: усе найцікавіше про військо зсередини

07.12.2021
Новий проєкт Військового телебачення «Школа війни»: усе найцікавіше про військо зсередини

11 грудня на YouTube стартує новий проєкт Військового телебачення «Школа Війни». Журналісти Олександр Соловій, Олексій Дворник та Іван Рибарук розповіли про залаштунки створення передачі в ексклюзивному інтерв’ю на Армія FM.

 

 

 

 

 

Катерина Даценко: Як виникла ідея створення такого проєкту?

Олександр Соловій: Проєкт розповідатиме про підготовку української армії, її можливості. Суспільство звикло сприймати армію як щось монолітне, потужне, але не кожен знає, що монолітність ця досягається завдяки підготовці, особистим якостям, професіоналізму її найменших елементів — військовослужбовців. Перший випуск проєкту — про «Школу морського піхотинця», яка була запущена рік тому у Миколаєві. Ми були з ними місяць і зі спецкурсом. Тож розповідатимемо, як стають морськими піхотинцями, як потрапляють до еліти Збройних Сил України.

Катерина Даценко: Тобто програма буде присвячена суто морській піхоті, чи кожен випуск буде про те, як відбувається підготовка у певному роді військ?

Олександр Соловій: Цей випуск про морську піхоту. Загалом буде 8 серій про різні етапи підготовки, буде ще багато чого цікавого. Тому дивіться. 11 грудня перший випуск.

Катерина Даценко: Проєкт можна буде переглянути тільки на YouTube Військового телебачення?

Олександр Соловій: Також можна буде подивитися на телеканалах. Поки що ми ведемо перемовини.

Катерина Даценко: Чому вирішили зробити акцент у саме на підготовку армійців?

Олександр Соловій: У нас був вже проєкт, коли в ролі військовослужбовця виступав журналіст, який випробовує себе. Також робили аналітичну програму. І після того, як ми розповідали про глобальні події в військово-політичному житті, які впливають на нашу армію, вирішили показати все це із середини. Це не буде суто розважальний проєкт, йтиметься і про підготовку. Він буде цікавий для новобранців, а також для тих, хто збирається на службу у військо або хто відстежує цю тематику.

Катерина Даценко: Розкажіть про вашу команду: хто за який напрям підготовки проєкту відповідальний?

Іван Рибарук: Ми одна команда і чіткого розподілу функцій немає. Ми втрьох були на зйомках у Миколаєві, працювали там як оператори. Зараз вже на місці пишемо сценарії. Проте Олексій у нас більше графічний дизайнер, також він монтує. Ми з Олександром переважно займаємося сценаріями. Тож один одного доповнюємо.

Катерина Даценко: Скільки часу у вас іде на підготовку одного випуску?

Олексій Соловій: Кілька місяців пішло на розшифрування зафільмованого матеріалу. Зараз вже дописуємо останні серії. Це дуже суттєвий обсяг роботи, адже тільки у 72 осіб ми брали інтерв’ю. Зйомки тривали близько 2 місяців. Фізично важко було проходити випробування, адже в нас немає такої підготовки на відміну від військових, але по закінченню зйомок нам також видали сертифікати, і це було дуже приємно.

Катерина Даценко: Ви вже плануєте наступну поїздку, чи поки опрацьовуватиме здобутий матеріал?

Олексій Соловій: Ми будемо випускати програми. Плануємо запускати свої соцмережі, де сподіваємось отримати відгук від військових, адже сама назва «Школа війни» говорить про те, що ми хочемо давати навчальні матеріали, аби стороння людина могла більше дізнатися про армію. А далі з відгуками орієнтуватимемось, що хоче наш глядач.

Катерина Даценко: Скажіть, чим корисною буде ваша програма для армійців, які вже давно служать у війську?

Олексій Соловій: На спецкурсі були різні військовослужбовці, різні вікові категорії. Зокрема, був армієць, який воює з 2015 року і має колосальний досвід. До цього курсу спершу він ставився скептично, але наприкінці він сказав, що насправді він дізнався багато нового. Тому, думаю, про цікавинки та хитрощі, які застосовували під час різних завдань військовослужбовці, можна буде чимало дізнатися. А хто тільки хоче служити в армії, має усвідомлювати, куди він іде і чим може бути корисним країні. В армії найкрутіше — це колектив, побратими, які тебе прикривають на полі бою. Бо індивідуальна підготовка виливається на полі бою в командні дії.

Олексій Дворник: І навіть найдосвідченіші навчанці школи казали, що найперше, чого вони навчились за цей місяць, — це жорсткої дисципліни.

Катерина Даценко: Про які ще школи підготовки ви плануєте розповісти?

Олексій Соловій: Ми плануємо показати багато шкіл, які готують військових, також багато із самого процесу підготовки, і не тільки такі розкручені, як ССО та ДШВ. У Сухопутних військах, які складають основу нашої армії, теж багато спеціальностей. Тож роботи чимало.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток