Новини флоту: фінал навчань "Сі Бриз-2020", кораблі НАТО в Одесі та 10-й випуск ліцеїстів закладу ВМС

Новини флоту: фінал навчань "Сі Бриз-2020", кораблі НАТО в Одесі та 10-й випуск ліцеїстів закладу ВМС

Новини флоту за тиждень виходять щонеділі на хвилях Армія FM о 10.00 та 20.00. Випуск готується на основі інформації, поданої Командуванням ВМС та Телерадіостудією Бриз МО України.

 

 

 

 

 

У Чорному морі закінчилися 20 міжнародні військово-морські навчання «Сі Бриз-2020».

В них брали участь близько 2,5 тисяч військових із восьми країн, залучалися більше 20-ти кораблів, гелікоптери і літаки. Крім військовослужбовців з України та США, в навчаннях взяли участь армійці Болгарії, Грузії, Норвегії, Румунії, Іспанії та Туреччини.

У зв'язку з пандемією список країн-учасниць був зменшений вдвічі, а керування здійснювалося одночасно з двох штаб-квартир. Один штаб був в Одесі, а другий — в місті Рота (Королівство Іспанія) у морському операційному центрі 60-го з'єднання надводних кораблів 6-го флоту Повітряно-морських сил США.

Ще однією особливістю навчань стало те, що під час виконання спільних дій вперше був відпрацьований елемент практичних стрільб зі знищення морських цілей із застосуванням озброєння гелікоптера.

Активну фазу тренувань було скорочено. Крім того, через обмеження на навчаннях були тільки морські та повітряні компоненти, без десантування морпіхів на берег і відпрацювання елементів умовної антитерористичної операції на суші.

Уперше в межах навчань "Сі Бриз" було здійснено супровід патрульного протичовнового літака P-8 Poseidon ВМС США.

Цього року за практичними діями в морі багатонаціональних корабельно-катерних груп морського компонента навчань "Сі Бриз-2020" пильно стежили кораблі Чорноморського флоту РФ.

Спостерігачі повідомляють, що російська берегова охорона створила кілька провокаційних ситуацій, зокрема було здійснено позапланову перевірку військ з південних і західних районів.

З 25 по 28 липня п'ять кораблів НАТО, які брали участь у навчаннях "Сі Бриз-2020", гостювали в портах Одеси.

Серед гостей: корвети — румунський «Контрадмірал Себастіан» і болгарський «Бадьорий», фрегати — іспанський «Альваро де Базан», турецький «Йилдірім» і румунський «Регіна Марія». Ці кораблі не раз бували в одеських портах, окрім іспанського фрегата, який вперше у Чорному морі.

Екіпаж іспанського флагмана на цих навчаннях відзначився: льотчики успішно доправили травмованого американського моряка з есмінця "Портер" DDG78 на шкільний аеродром Одеси. Фрегат названий на честь іспанського адмірала XVI століття і увійшов до складу іспанських ВМС у грудні 2003 року.

Довжина корабля 147 метрів, ширина 19, углибка 8. Водотоннажність близько 6000 тонн. Дві газові турбіни і дві дизельні установки розганяють його до 28 вузлів.

Alvaro de Bazan оснащений аналогом американської бойової інформаційно-керівної системи "Іджіс". Основна ударна зброя корабля - протикорабельні ракети "Гарпун". Крім того, у нього є 48 шахт вертикального пуску Мк.41 для різних ракет, торпедні установки і артилерійське озброєння. "Базан" несе один протичовновий вертоліт SH-60»Сіхоук".

В Одеському військово-морському ліцеї проведено ювілейний 10-й випуск. 

Більше 70 навчанців отримали атестати про повну загальну середню освіту, яку вони здобували останні два роки. Серед випускників вихідці зі сходу України, які вступають у вищі військові навчальні заклади та в майбутньому здобуватимуть звання офіцерів української армії.

Під час навчання у Військово-морському ліцеї тривала підготовка до перевірки рівня опанування англійською мовою за стандартами STANAG.

Другокурсники факультету підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ за спеціальністю "Управління діями підрозділів морської піхоти" Військової академії (м. Одеса) розпочали навчальну практику на базі одного з окремих батальйонів морської піхоти.

Майбутні офіцери протягом декількох тижнів вдосконалюватимуть командирські навички, виконуватимуть обов'язки на рівні посад сержантського складу штатних підрозділів.

Навчальна програма складена з урахуванням результатів попередніх військових стажувань. Крім того, для курсантів будуть проведені цікаві екскурсії, під час яких вони відвідають місцеві музеї та історичні пам'ятки Одещини.