Новини ТОТ: «двірники-раби» в Ялті, паради на тлі коронавірусу, полон прихильників України

Новини ТОТ: «двірники-раби» в Ялті, паради на тлі коронавірусу, полон прихильників України

Про життя людей в окупації ми дізнаємося або через соцмережі, якими користуються окупанти, або зі слів тих українців, що вимушені жити на загарбаних Росією та її бойовиками українських територіях. Армія FM стежить за подіями на частинах територій Донеччини, Луганщини й Криму. Ми розповімо вам - як це, коли до тебе додому приходять чужинці з автоматами та танками і змушують жити за їхніми правилами. А ви зважуйте, аналізуйте та бережіть Україну!

 

Двірники в окупованій Ялті "складали присягу" і давали "клятву чистоті".

На міській набережній окупованої Ялти 23 червня до "присяги" привели місцевих двірників. Працівники давали "клятву чистоті" в новому, спеціально пошитому спецодязі, стилізованому під російський стиль ХIX століття.

В оновленій клумбі на набережній окупованого українського міста "під звуки духового оркестру вишикували двірників у волошкових костюмах, косоворотках і картузах".

фото: Радіо Свобода

"... Я буду радий працювати завзято і наполегливо. Моє місто Ялта, я тобі клянусь! У моїх руках твій зелений одяг, твої дороги, сквери та двори! Ти будеш чудовим містом прибережним, Ти будеш найкращим містом Землі! Клянемося!" - виголошували клятву ялтинські двірники.

Глава окупаційної російської адміністрації Ялти Іван Імгрунт повідомив, що за носіння нової стилізованої форми двірники отримуватимуть доплату в 1000 рублів. Крім того, він пообіцяв, що з 1 липня за посвідченням двірника можна буде безкоштовно їздити на міському громадському транспорті.

фото: Радіо Свобода

У майбутньому, за словами Імгрунта, ялтинським двірникам пошиють у такому ж стилі зимову і парадну форму одягу. До парадної форми буде видаватися номерний нагрудний жетон, як у працівників ДАІ.

"Знаки номерні, на них написано "Маестро чистоти". Ці знаки ви будете надягати на парадно-вихідну форму одягу", - сказав Імгрунт.

 

**

“ДНР” і “ЛНР” провели військові паради на тлі коронавірусу

У тимчасово окупованих Донецьку та Луганську незаконні збройні формування провели військові паради під час епідемії коронавірусної хвороби.

Окупанти перенесли парад за прикладом Російської Федерації з 9 травня на 24 червня.

У параді в центрі Луганська було задіяно більше двох тисяч представників незаконних збройних формувань, понад 100 одиниць військової техніки, з них 16 одиниць – техніка часів Другої світової війни.

Сепаратистські інформресурси зазначають, що серед сучасних одиниць озброєння були танки Т-64, Т-72, бойові машини піхоти БМП-2, бронетранспортери БТР-80, 152-мм самохідні артилерійські установки “Гвоздика”, 152-мм гаубиці 2А65 “Мста- Б”, 122-мм гаубиці Д-30, реактивні системи залпового вогню БМ-21 “Град” і зенітні ракетні комплекси 9К35 “Стріла-10”.

У Донецьку окупанти теж провели військовий парад.

Частина озброєння була часів Другої світової війни. Проїхала також військова техніка, яку “ДНР” використовує в боях проти української армії. Зокрема, це танки, артилерійські системи, і ракетні пускові установки.

 

**

Бойовики “ДНР” схопили в полон 20-річного Богдана Максименка, родичі шукали його два місяці

В окупованому Донецьку бойовики “ДНР” схопили 20-річного Богдана Максименка “за підозрою екстремістській діяльності”, понад два місяці родичі не знали, де перебуває юнак.

Як повідомила в фейсбуці родичка хлопця Наталія Казьоннова нещодавно вдалося дізнатися місце його незаконного утримування.

10 квітня до помешкання Богдана Максименка в окупованому Донецьку прийшли бойовики, “перевернули все в квартирі, конфіскували комп’ютер і забрали хлопця у невідомість, яка тривала 73 дні”.

За цей час рідні мали лише відписки від так званої “прокуратури ДНР”. Жодного підтвердження про місце утримання юнака не було, лише лист, датований 13 травня, у якому йшлося про “адміністративний арешт на термін 30 діб”.

“У понеділок, 22 червня, у перший день поновлення дозволу на передачі до одного з СІЗО, де утримують бранців “МГБ”, вдалося оформити передачу та ліки”, – розповіла Казьоннова.

У хлопця – вроджений порок серця, він потребує медичного нагляду.

“Попри прохання, Богдан не приховував свою громадянську позицію і відверто писав у соцмережах думки щодо теперішнього та майбутнього Донецька”, – зазначила Наталія Казьоннова.

Також Максименко захоплювався музикою, записував українські пісні під гітару та поширював їх в інтернеті.

“Є речі, заради яких можна витерпіти все, адже є ми – українці і є наша велика Родина – вся наша Україна”. Цей пост мій 20-річний похресник Богдан Максименко написав за місяць до арешту. Пост-пророцтво про власну долю”, – сказала Наталія, процитувавши допис у фейсбуці.

 

**

“Мін’юст ЛНР” вимагає перекладу російською мовою майнових документів, що написані “іноземною” українською

У так званому “міністерстві юстиції ЛНР” заявили, що відтепер вимагатимуть перекладу російською мовою майнових документів, які були написані українською мовою, що тепер визнана окупантами “іноземною”.

Про це заявили у так званому “відомстві”, передає підконтрольний бойовикам сайт “ЛИЦ”.

“Комісією Мін’юсту будуть прийматися документи на іноземних мовах, за умови перекладу їх на російську мову, правильність якого засвідчена нотаріусом “ЛНР”, – сказано в повідомленні.

Зазначається, що йдеться про документи, які підтверджують виникнення, перехід і припинення прав на нерухоме майно.

Нагадаємо,  3 червня самопроголошена “народна рада ЛНР” ухвалила поправку до власної “конституції”, яка позбавляє українську мову статусу “державної” на окупованій території Луганської області.