Новини ТОТ: перейменування Луганська, підготовка до параду 9 травня в ОРДЛО, примусове вилучення землі в Криму

Новини ТОТ: перейменування Луганська, підготовка до параду 9 травня в ОРДЛО, примусове вилучення землі в Криму

Про життя людей в окупації ми дізнаємося або через соцмережі, якими користуються окупанти, або зі слів тих українців, що вимушені жити на загарбаних Росією та її бойовиками українських територіях. Армія FM стежить за подіями на частинах територій Донеччини, Луганщини й Криму. Ми розповімо вам - як це, коли до тебе додому приходять чужинці з автоматами та танками і змушують жити за їхніми правилами. А ви зважуйте, аналізуйте та бережіть Україну!

 

Так званий «Глава "ЛНР» підписав указ «Про використання найменування «місто Ворошиловград» щодо Луганська. Все логічно. В окупації вже давно 1937 рік. Треба якось врівноважити.

«Підписав указ про використання найменування "місто Ворошиловград". З цією історичною назвою пов'язано героїчне минуле Луганська», - заявив колабораціоніст Пасічник.

У тексті так званого «документа» зазначено, що найменування «місто Ворошиловград» буде використовуватися разом із найменуванням «місто Луганськ» в святкові дати - 9 Травня (День Перемоги), 14 лютого (День звільнення Луганська від німецько-фашистських загарбників), а також 22 червня (День пам'яті і скорботи).

«Встановити як символ міста Луганська найменування "місто Ворошиловград", що використовується разом із найменуванням "місто Луганськ "при проведенні республіканських і міських заходів, приурочених до пам'ятних дат в історії ЛНР і міста Луганська», - йдеться в так званому «указі».

Також повідомляється, що фейкове «міністерство зв'язку» має «організувати інформаційні кампанії на підтримку історичного найменування».

**

На тимчасово окупованій території Донецької області з 17 квітня введений обов'язковий масковий режим для людей, що перебувають у торгових об'єктах і в громадському транспорті.

«Всім громадянам необхідно дотримуватися маскового режиму в будинках, будівлях, спорудах (приміщеннях в них), в яких розташовані торгові об'єкти, а також в транспортних засобах громадського користування», - сказала так званий начальник «контрольного управління глави ДНР» Король.

Раніше жителі тимчасово окупованої території розповідали нам про те, що в терористичній «ДНР» людей не зобов’язували ходити в масках і в транспорті лише одиниці ними користувалися.

Проте, наприклад, працівників продуктових магазинів без попередженя могли оштрафувати за те, що вони не виміряють і не вписують власну температуру у спеціальний журнал.

**

В окупованому Первомайську на Луганщині заборонили пересування всіх видів особистого транспорту без пропусків. Це вже третє окуповане місто, закрите на в'їзд і виїзд. Першими стали Антрацит та Кришталевий.

На черговому засіданні так званої «надзвичайної санітарно-протиепідемічної комісії» ухвалили рішення про посилення суворого режиму самоізоляції в місті.

Також вирішено на час релігійних Великодніх свят закрити для відвідування громадян кладовища та заборонити участь у похованні, припинити роботу ринків, заборонити пересування всіх видів особистих транспортних засобів, крім гострої необхідності (по пропускним документам).

Так званий «глава ДНР» Денис Пушилін доручив «МОЗ» посилити контроль за дотриманням медперсоналом правил норм роботи з пацієнтами з COVID-19.

Він також зажадав проведення регулярних перевірок і посилення контролю за виконанням правил та інструкцій. Також «мінохоронздоров'я» зобов'язало контролювати дотримання умов ізоляції пацієнтів із COVID-19.

**

У ОРДЛО, незважаючи на карантин, не скасували проведення парадів до 9 травня, хоча вже закрили третє місто на самоізоляцію через COVID-19. В окупованому Луганську щодня здійснюють репетиції парадів "у масках», - стверджують терористи «ЛНР».

Про це пише Радіо свобода.

«Парад повинен бути. Поки ніхто не може спрогнозувати, як надалі розвиватимуться події. Якщо ситуація залишиться хоча б в нинішніх рамках, то парад повинен пройти. Я поки схиляюся до того, що ми повинні його провести незважаючи ні на що», - заявив ватажок угруповання «ДНР» Денис Пушилін. Але пізніше терористи «ДНР» все ж таки заявили про перенесення параду до 9 травня на невизначений термін.

«На сьогоднішній день тренування параду тривають. Всі військові проводять ці тренування в масках, тобто ми до проведення параду готуємося», - зазначив ватажок «ЛНР» Леонід Пасічник.

**

Комендантську годину на Великдень у терористичній «ДНР» не скасовуватимуть. Про це на розширеній нараді з терористичним «головою ДНР» повідомила керівник «Міжвідомчого оперативного штабу» Ольга Король.

«Звертаємо увагу, що дія комендантської години на Великдень не скасовується, - сказала вона. - Рекомендуємо всім жителям «ДНР» утриматися від відвідувань громадських місць, по можливості обмежити контакти, неухильно дотримуватися санітарно-гігієнічні рекомендації».

Крім цього, заборонено перебування підлітків у громадських місцях без супроводу батьків.

**

Окупанти у Криму готуються до примусового вилучення у громадян майже 10 тисяч земельних ділянок, які межують із Херсонською областю або в прибережних районах тимчасово окупованої АРК і міста Севастополя.

Про це інформує пресслужба Мінреінтеграції.

Зазначається, що основною метою такого вилучення є позбавлення власності громадян України.

Наголошується, що таким чином окупаційна влада збирається поширити на Крим і Севастополь дію указу Президента Російської Федерації від 9 січня 2011 року, яким визначається статус земель у прикордонних районах.

За даними Мінреінтеграції, земельні ділянки українців, іноземців та осіб без громадянства будуть «викуплені» у примусовому порядку або вилучені, якщо власники не змінять громадянство на російське або не переоформлять майно на російські компанії.

Спробу поширення указу президента РФ від 09.01.2011 року на Крим і Севастополь через шість років окупації можна розцінити як посилення тиску окупаційної влади на громадян.

Наголошується, що під цим приводом можуть розпочатися спроби вилучити майно у всіх, хто незгоден із російськими порядками.

Зокрема, це може стати засобом додаткового тиску на представників кримськотатарського народу, щоб заблокувати акції солідарності та вшанування пам’яті жертв примусової депортації.