Новини ТОТ: погрози наступу від «ЛНР», трибунал щодо Зеленського та неможливість об’єднання братських республік

Новини ТОТ: погрози наступу від «ЛНР», трибунал щодо Зеленського та неможливість об’єднання братських республік

Про життя людей в окупації ми дізнаємося або через соцмережі, якими користуються окупанти, або зі слів тих українців, що вимушені жити на загарбаних Росією та її бойовиками українських територіях. Армія FM стежить за подіями на частинах територій Донеччини, Луганщини й Криму. Ми розповімо вам - як це, коли до тебе додому приходять чужинці з автоматами та танками і змушують жити за їхніми правилами. А ви зважуйте, аналізуйте та бережіть Україну!

 

20 травня «главар ЛНР» Леонід Пасічник заявив, що в так званій «ЛНР» «війська» приведені в стан бойової готовності. З аналогічною заявою виступив і «главар ДНР» Денис Пушилін.

У терористичних «ЛНР» і «ДНР» обдзвонюють звільнених співробітників «силових структур» з питанням про готовність повернутися.

«У ЛНР мобілізують резервістів. Про це повідомляють джерела в силових структурах республіки. Також, за нашими даними, артилерія 4-ї бригади вийшла на позиції на Стахановському напрямку і готова працювати на придушення вогневих розрахунків ЗСУ», - йдеться в повідомленні.

«У Донецьку військкомати обдзвонюють колишніх ополченців щодо їхньої готовності повернутися до лав. Кілька бійців, які звільнилися з народної міліції якийсь час назад, інформацію підтвердили. По суті це означає, що в ДНР теж почали мобілізаційні процеси», - відзначають у місцевому паблік.

На місцевих інтернет-ресурсах повідомляється, що учасники незаконних збройних формувань, «ті, що на полігонах і в районах навчання, повернуті в свої гарнізони, а особовий склад відкликаний з відпусток і відряджень. Озброєння і бойова техніка переведена в бойовий стан».

**

У терористичній «ДНР» мають намір організувати трибунал щодо Зеленського.

Депутат так званої «народної ради» самопроголошеної «Донецької народної республіки» Олена Шишкіна (яка також є адвокатом у багатьох полонених) заявила, що в «ДНР» може бути організований трибунал щодо чинного президента України Володимира Зеленського.

За її словами, український народний трибунал почав працювати на території «ДНР» і «ЛНР» ще з весни 2018 року. Тоді на його засіданнях розглядалися злочини українських силовиків і керівництва країни під час конфлікту на Донбасі.

"Підбиваючи підсумки першого року правління Зеленського як президента України, хочу зазначити, що, на жаль, не за горами наступний український народний трибунал, але вже щодо президента України Зеленського", - сказала Шишкіна.

сепаратистка Шишкіна

За її словами, суд може пред'явити Зеленському звинувачення за статтями: геноцид населення, використання збройних сил проти цивільного населення, а також блокада Донбасу.

**

Терористичний голова самопроголошеної «ДНР» Денис Пушилін вважає, що об'єднання з такою самою терористичною «Луганської Народною Республікою» недоцільне з низки причин.

За словами Пушиліна, одним із факторів є мінські угоди, в яких «ДНР» і «ЛНР» представлені як різні суб'єкти. У разі об'єднання регіонів, Донбас уріже своє представництво в переговорах.

Також глава «ДНР» зазначив, що хоча в «республік» і однакова ідейна складова, проте законодавча база, економічна і промисловпа підмога відрізняються. За словами Пушиліна, керівництво «ДНР» не вело розмов про об'єднання з колегами з ЛНР.

**

Кремль дотискає окуповану частину Донбасу.

Щочетверга в педагогічному закладі працівники звітують, хто ще не став в чергу на отримання паспорта «ДНР». У сенсі - з вересня всіх педагогів виженуть з роботи, якщо ти не громадянин «ДНР». Так говорить керівництво. Про це розповідають українці, які живуть у тимчасово окупованому місті.

«Українську мову в школах відчитали останній рік - на місяць дві години мови і дві години української літератури. Аж. І то так, чисто символічно. А з вересня не буде взагалі. Тепер в ДНР все стануть чисто рускіє», - пишуть люди.

«Перед вчителями, вихователями дитсадків та іншими працівниками різних навчальних закладів стоїть питання: або отримуєш «республіканський» паспорт, або втрачаєш джерела доходу взагалі. Виїхати нікуди? Або отримуй паспорт, або їдь в нікуди, якщо ти такий патріот України».

Раніше угоди в нотаріусів ще можна було зробити по українській або російській довіреності, тепер дії цих доручень «припинені до 1 січня 2022 року», тобто по суті скасовані дії іноземних довіреностей.

І розповідають про процедуру з нерухомістю: «Якщо хто хоче, наприклад, продати свою квартиру, то повинен приїхати особисто в це рашистське лігво, пройти через МГБ ДНР і в «спокійній дружній» обстановці самому продавати або написати довіреність у нотаріуса «ДНР» і тоді уповноважена особа згідно з довіреністю, якщо, наприклад, є покупець, готуватиме документи на продаж. А це за нормами «ДНР» затягується на кілька місяців».

Казна ж ДНР порожня. Шукають будь-який спосіб її поповнити.

«А тепер ще крутіше: нотаріус сказала, що громадяни «ДНР»і нерезиденти «ДНР» будуть платити різні податки від усіх угод. Дурневі зрозуміло, що громадяни України, які проживають на території «ДНР», будуть нерезидентами. І звідси всі наслідки».

Очікується, що будь-які україномовні установчі документи минулих років тепер будуть переводитися на російську. А наступним етапом - отримання паспорта РФ.

**

Федерація боксу Росії передала в «ДНР» банери з портретами Сталіна. Зокрема, банери вже привезли в «республіку», вони будуть розвішані на висотних будівлях в різних містах.

«Його тільки нам і не вистачало... Чия це безглузда ідея? Ну і толку нам тут від цих банерів... Під банером не видно, що облицювання на висотці відвалюється. Ось тепер точно заживемо. А вирішує тільки Росія і наша влада? У нас запитали, чи хочемо ми бачити ЦЕ на висотних будівлях? Час валити все-таки з цієї республіки. Ганьбище. Скоро і мавзолей буде», - пишуть місцеві жителі.

Позитивні відгуки нечисленні. «Та нічого, що тут такого. А мені взагалі все одно », - пишуть люди.

**

У окупованому Донецьку кондитерська фабрика «Лаконд», яка працює на потужностях «АВК», почала випуск цукерок «Кальміус», які були популярні в період СРСР. Щоравда, дизайн обгортки виготовили з порушенням авторських прав.

Так, вартість новинки - 150 руб. за кіло (63 грн за місцевим курсом валют).

На обгортці зображена набережна річки Кальміус, яка тече через центр Донецька, у вечірній час. Але як виявилося, зображення набережної було «позичене» з картини донецького художника Олександра Болотова. Про порушення авторських прав художник повідомив в соцмережі.

До речі, на обгортці зазначено, що цукерки виготовлені в «Украина, г. Донецк». Просто в «ДНР» на товарах, які йдуть на експорт до Росії, як адресу виготовлення потрібно вказувати тільки Україна, і дублювати текст кількома мовами, зокрема українською.

фотоdnews.dn.ua