Новини ТОТ: «Россия» на КПВВ, протести шахтарів в «ЛНР» та безграмотність російськомовних щелеп

Новини ТОТ: «Россия» на КПВВ, протести шахтарів в «ЛНР» та безграмотність російськомовних щелеп

Про життя людей в окупації ми дізнаємося або через соцмережі, якими користуються окупанти, або зі слів тих українців, що вимушені жити на загарбаних Росією та її бойовиками українських територіях. Армія FM стежить за подіями на частинах територій Донеччини, Луганщини й Криму. Ми розповімо вам - як це, коли до тебе додому приходять чужинці з автоматами та танками і змушують жити за їхніми правилами. А ви зважуйте, аналізуйте та бережіть Україну!

 

На контрольному пункті в'їзду-виїзду Оленівка (Донецька область) з боку терористичної "ДНР" з'явилася стела з великими літерами "Росія". Вона пофарбована в кольори російського прапора.

За словами бойовиків і терористичних угруповань, установка конструкції приурочена до Дня Росії, який в "ДНР" називають  офіційним святом.

Подібні знаки встановили ще на трьох КПВВ області: Октябрь, Майорск и Алесандровка. Щоправда, люди в соцмережах пишуь, що це цирк, який жодним чином не наближає їх до Росії. А дехто навіть запитує, чи країна-окупант в курсі.

**

Під тимчасово окупованому Антрациті працівники шахт почали протестні акції в зв'язку з невиплатою зарплат і закриттям шахт. Окупанти під виглядом «карантинних заходів» «закрили» Антрацит, а в місті і прилеглому селищі Дубовський (або Гірник), в якому знаходиться шахта «Комсомольська», почало «роботу» так зване «МГБ ЛНР».

10 червня страйкуючі оголосили голодування, перейшовши на хліб і воду, і додали нові вимоги: перше - негайно звільнити всіх викрадених раніше гірників, друге - поки «глава ЛНР» Леонід Пасічник не виступить по телебаченню з гарантіями недоторканності шахтарям та їхнім родинам, страйк не припиниться.

«На даний момент МГБ продовжує незаконно утримувати 14 чоловік, серед яких електрослюсарі Ігор і Віталій Єфанова, а також шахтар Євген Михайличенко», - наголошується в співтоваристві в соцмережі.

У місцевому пабліку, що висвітлює страйк, відзначається, що гірники як і раніше знаходяться під землею, обіцяна зарплата за березень і квітень ще не виплачена. Зараз під землею залишаються 128 осіб.

За даними правозахисної групи, на даний момент на в'їзді в селище Дубовський стоїть блокпост, а до сімей протестуючих шахтарів приходили бойовики «ЛНР», щоб «вплинути на гірників через сім'ю».

Крім того, жителі Алчевська та Антрацита скаржаться на блокування мережі Twitter і відсутність доступу до російської соцмережі «ВКонтакте».

Але люди знайшли спосіб виплеснути своє невдоволення. На вулицях блокованих міст розклеїли листівки із зазначенням назви шахт, які охоплені бунтом, - «Комсомольська», «Білореченкська», «Никанор-Нова». Основні гасла: «Шахтарі, стоїмо до кінця!», «Пасічник, де наші гроші?», «Незадоволених катують" на підвалі "», «Шахтарі ЛНР вже більше 1,5 року не отримують зарплату».

**

У центрі Алушти вивісили вітальний банер до Дня Росії з помилкою. Слово «Россия» написали з однією літерою «с».

На це звернули увагу користувачі соцмережі ВКонтакте.

Повідомляється, що того ж дня банер замінили. «Наразі тент зняли вже, але гроші платників податків вже витрачені», – йдеться у повідомленні групи «Чорний список Алушта».

Окупаційний «мер» міста Галина Огнєва в коментарі проросійському кримському виданню «Крыминформ» назвала цей інцидент «людським фактором».

«Банер замовив Будинок творчості («Підмосков'я») собі на тильну частину будівлі. Виготовила його сімферопольська приватна фірма. Розміщенням банера займався наш МУП. Банер провисів буквально 10-15 хвилин, не більше пів години, точно. Як тільки ми побачили, дали команду його зняти. І вже через три години висів новий банер з правильним написом», – сказала Огнєва.

У коментарі російськму «РИА Новости Крым» вона сказала, що співробітник місцевої адміністрації, який не помітив грубої помилки, буде покараний.