Новини ТОТ: Ротація російських офіцерів в ОРДЛО, паспорти РФ - пустушка та самознищення бойовиків

09.02.2020
Новини ТОТ: Ротація російських офіцерів в ОРДЛО, паспорти РФ - пустушка та самознищення бойовиків

Як живуть українці на тимчасово окупованих територіях, як окупанти псують життя на Донеччині, Луганщині і в Криму та як відрізнити правдиву інформацію від вигадки — без коментарів, лише факти.

 

 

 

 

 

На окупованій території Донецької та Луганської областей російські офіцери перевіряють укомплектованість підрозділів особовим складом, стан озброєння та військової техніки.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє про ротацію офіцерів Збройних сил Російської Федерації на командних посадах у з'єднаннях і частинах російсько-окупаційних військ.

З метою забезпечення процесу приймання і здавання російськими офіцерами «посад» в 1 (Донецьк) і 2 (Луганськ) армійських корпусах з січня почали роботу комплексні комісії Південного військового округу ЗС РФ.

Згідно з даними ГУР, основна увага комісій зосереджена на питаннях, пов'язаних із перевіркою комплектації підрозділів «особовим складом», стану озброєння і військової техніки, порядку зберігання і наявності боєприпасів і матеріальних засобів на базах і складах.

**

Днями з території Росії колоною вантажних автомобілів завезли зброю і боєприпаси через ділянку кордону поблизу населеного пункту Дякове на Луганщині.

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Російська Федерація і далі постачає боєприпаси, озброєння та військову техніку через неконтрольовані Україною ділянки кордону.

Водночас, за даними ГУР, командування Збройних сил РФ і далі використовує тимчасово окуповану територію в Донецькій і Луганській областях як полігон для випробування сучасних і перспективних зразків озброєння і військової техніки. Окупанти активно застосовують модернізовані зразки безпілотних літальних апаратів. А поблизу Луганська, Дебальцевого і на Новоайдарському напрямі фіксується робота комплексів радіотехнічної і радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби російського виробництва.

**

Російські паспорти жителів так званих «народних республік» Донбасу нічого не важать для прикордонників і поліцейських в РФ. Власники таких документів ще й можуть сплатити штраф.

Про цікавий випадок з жителькою «ДНР», яка показала на митниці РФ російський паспорт, розповіла блогер Марина Григор'єва.

Все сталося на КПП «Успенка», розташованому на ділянці україно-російського кордону з боку території так званої «ДНР». Свідком події стала жінка, яка живе на окупованій території, однак вона має тільки український паспорт, не одержувала ні так званий «республіканський», ні напівфейковий російський.

Ця жінка в'їжджала через КПП з РФ на окуповану територію України. У черзі на прикордонний контроль з російського боку перед нею стояла дівчина, яка показала паспорт РФ. З'ясувалося, що цей паспорт отриманий за «документом», поданим в «ДНР». І всупереч очікуванням дівчини, працівниця російської прикордонної служби, яка перевіряла паспорти, не виявила ані крихти поваги до  «землячки», та й землячкою вона дівчину, як з'ясувалося, не вважала.

Кілька разів перепитала: «Ви громадянка якої держави?»

І зневажливо пояснила, що людина з російським паспортом, в якому немає позначки про місце реєстрації на території РФ, для російських прикордонників - ніхто і звати ніяк. Єдине, що вони можуть із нею зробити, - оштрафувати. Але цього разу прикордонники відпустили дівчину з рекомендацією заховати несправжній російський паспорт подалі.

Коли жінка, яка розповіла про цей випадок, подала російським прикордонникам для перевірки свій український паспорт, ті звернулися до дівчини, яка ще не відійшла далеко:  «Подивіться, ось у цієї жінки паспорт держави Україна. Чітко видно, що вона - громадянка держави Україна!»

**

На окупованих територіях Донецької та Луганської областей місцеві так звані «адміністрації» посилюють тиск на жителів, які не хочуть відмовлятися від українського громадянства. На деяких підприємствах не виплачують зарплату або зменшують її розмір співробітникам, які не мають «паспорта республіки».

Крім того, військовослужбовцям російсько-окупаційних військ із місцевого населення дають право оформлювати російське громадянство позачергово і зі знижкою на оплату платежів.

**

У  тимчасово окупованому Донецьку вбили чотирьох бойовиків - так званих «співробітників» «МВС ДНР», п'ятий наклав на себе руки.

Про це повідомив блогер, що підтримує сепаратистів «ДНР». Він написав у Twitter про випадок у Донецьку, а в коментарях користувачі додали, що інцидент трапився через те, що один із убитих був сильно п'яний.

«Загинув мій друг Гарік, вдома залишилася вдовою дружина з двома дітьми. Цивільний, колишній офіцер МВС. Загинули ще 3 людини», - написав у соцмережі сепаратист під ніком Donbass Cat.

Він додав, що коли у буйного бойовика «пройшла білка», він наклав на себе руки.

Інші коментатори написали, що п'яні були всі учасники конфлікту. Всі убиті мали «чини» в так званому «МВС» терористів Донецька.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток