Новини ТОТ: травневі свята в ОРДЛО, сувора самоізоляція з суботниками в «ЛНР» та штрафи за молитву в Криму

Новини ТОТ: травневі свята в ОРДЛО, сувора самоізоляція з суботниками в «ЛНР» та штрафи за молитву в Криму

Про життя людей в окупації ми дізнаємося або через соцмережі, якими користуються окупанти, або зі слів тих українців, що вимушені жити на загарбаних Росією та її бойовиками українських територіях. Армія FM стежить за подіями на частинах територій Донеччини, Луганщини й Криму. Ми розповімо вам - як це, коли до тебе додому приходять чужинці з автоматами та танками і змушують жити за їхніми правилами. А ви зважуйте, аналізуйте та бережіть Україну!

 

Днями російський окупант Александр Жучковский відкритим текстом написав, що ніякого ополчення на Донбасі не існує, і насправді армія «ДНР» - це російська армія. Про це бойовик повідомив на своїх сторінках у соцмережах.

«Как бы ни хотелось расставаться с привычным романтическим словом "ополчение", но пора это сделать. Пошёл 7-й год вооружённого конфликта, и в действительности народного ополчения на Донбассе уже давно нет. Это хоть и плохо организованная, но армия. Точнее, часть российской армии — по факту неформального нахождения региона (ДНР и ЛНР) в составе России», - написав бойовик.

Корисна інформація для роздумів тим, хто досі сліпо не вірить у те, хто організував війну в Україні і кому вона найбільше вигідна.

**

В окупованому Донецьку підготовка до травневих свят більше нагадувала масовий психоз, обгорнутий в так званий «республіканський» триколор.

У зв'язку з поширенням коронавірусу COVID-19 терористи готуються святкувати  «без традиційних урочистостей». Проте комунальники створюють в місті «святкову атмосферу».

У центральній частині міста - на площі Леніна і прилеглих до неї вулицях Артема та Постишева - встановлені спеціальні тумби з безліччю полотнищ в кольорах так званого «республіканського» триколора. По місту розвішані і «вітальні банери» - до Першотравня, Дня Перемоги та Дня республіки.

Крім того, комунальники виконують традиційні весняні роботи - висаджують квіти і дерева, поливають клумби, фарбують придорожні огорожі і лавки, прибирають вулиці.

Також бойовики спростували інформацію про додаткове обмеження пересування жителів на травневі свята. Напередодні 1 травня на електронні адреси центральних органів виконавчої влади терористичної "республіки", а також адміністрацій міст і районів надійшов документ про введення додаткових заходів щодо обмеження пересування громадян на території "ДНР "на час травневих свят, але в ЗМІ повідомили, що цей лист підроблений.

Тим часом у терористичній «ЛНР», незважаючи на поширення коронавірусу COVID-19 і введений режим суворої самоізоляції до 12 травня, напередодні травневих свят у всіх містах і районах відбулись суботники.

**

У терористичній "ЛНР" ввели кримінальну відповідальність і штрафи за перетин лінії розмежування. Громадянам, які перетинають адмінмежу, загрожує до 4 років увязнення або примусові роботи.

Так, в прикордонній службі так званого "МГБ" "ЛНР" нагадали жителям ОРЛО про відповідальність за незаконний перетин кордону в районі лінії розмежування, який діє тут із 27 березня 2020 року.

За даними бойовиків, порушення правил перетину особами або транспортними засобами тягне за собою накладення адміністративного штрафу:

- на громадян у розмірі від двох до п'яти тис. руб .;

- на посадових осіб - від 30 тис. до 50 тис. руб .;

- на юридичних осіб - від 100 до 200 тис. руб.

Крім того, за незаконний перетин вигаданого бойовиками "кордону" передбачена і кримінальна відповідальність, яка карається штрафом в розмірі до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або примусовими роботами на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

А в сусідній божевільні визначили категорії людей, яким дозволено виїзд в Росію і так звану "ЛНР".

Ватажок бойовиків "ДНР" Денис Пушилін назвав категорії громадян, яким дозволено виїзд в Росію і "ЛНР"

Згідно з новим "указом", виїзд з "ДНР" в Росію і "ЛНР" дозволений: "громадянам, які мають постійну або тимчасову реєстрацію на території РФ або ЛНР; громадянам, які мають поважні причини для виїзду (службове відрядження, необхідність екстреного лікування, важка хвороба або смерть близького родича, що проживає за межами «ДНР» (при наявності документа, що підтверджує ступінь споріднення); водіїв, які виконують вантажні перевезення, та особам, які супроводжують вантаж на вантажному транспорті ".

**

В окупованому Донецьку місцевий дизайнер Світлана Топалова випустила колекцію дизайнерських захисних масок. Головною у колекції стала маска з емблемою Радянського Союзу - серпа і молота.

Спочатку Топалова пошила маски для себе і співробітників своєї студії дизайну. «Несподівано виявилося, що маски, які я зробила для себе, багатьом припали до душі. Мої підписники з соцмереж попросили зшити і для них теж. Але такого ажіотажу і попиту я не очікувала. Це ні в якому разі не комерційний проєкт, це не поставлено на конвеєр! Я сама особисто шию і прикрашаю ці маски », - говорить вона в одному з інтерв'ю.

**

В окупованому Росією Криму місто Євпаторія перетворили на обсервацію для хворих на коронавірус окупантів.

З 27 квітня всіх прибулих до Криму громадян, які повернулися з неблагополучних щодо коронавірусу країн, будуть відвозити в обсерваторію.

Централізовані перевезення організовані за наступними напрямами: «Джанкой» - Євпаторія (обсерватор), «Армянськ» - Євпаторія (обсерватор), Залізничний вокзал «Сімферополь» - село Укромне (аеропорт «Сімферополь») - Євпаторія (обсерватор), Кримський міст - Євпаторія (обсерватор).

**

«Суд» окупантів у Криму визнав імама Радянського району Ділявера Халілова винним у нібито організації незаконного мітингу за проведення п'ятничної молитви в мечеті. Кримського татарина оштрафували на 30 тисяч рублів.

Про це повідомляють активісти «Кримської солідарності».

«Його звинувачують в тому, що провів п'ятничний намаз в мечеті, яка 16 років працює. Але раптом, з'ясувалося, що це не мечеть, а якийсь спорткомплекс, а він не імам мечеті, а порушник закону », - розповів адвокат Курбедінов.