Новини ТОТ: «зізнання Пушиліна», Шевченко і гривня в «ДНР» та тиски на кримських татар

Новини ТОТ: «зізнання Пушиліна», Шевченко і гривня в «ДНР» та тиски на кримських татар

Про життя людей в окупації ми дізнаємося або через соцмережі, якими користуються окупанти, або зі слів тих українців, що вимушені жити на загарбаних Росією та її бойовиками українських територіях. Армія FM стежить за подіями на частинах територій Донеччини, Луганщини й Криму. Ми розповімо вам - як це, коли до тебе додому приходять чужинці з автоматами та танками і змушують жити за їхніми правилами. А ви зважуйте, аналізуйте та бережіть Україну!

 

Так званий «глава ДНР» Денис Пушилін висловив співчуття мирним жителям, які постраждали від обстрілу житлових кварталів учасниками незаконних збройних формувань. Про це ніби він написав на своїй сторінці в Twitter.

«Співчуваю постраждалим жителям Донбасу за неузгоджений обстріл житлових кварталів нашими підрозділами. Обіцяю взяти під особистий контроль розслідування фактів порушень Мінських угод збройними силами ДНР », - написав« глава ДНР »

Пізніше на місцевих інтернет-ресурсах з'явилася інформація про те, що Пушилін не робив такої заяви. У «ДНР» запевняють, що аккаунт Пушиліна був зламаний, а «компрометуючу інформацію» опублікували «з метою дестабілізації обстановки всередині республіки».

**

У терористичній «ДНР» вивели гривню з переліку платіжних засобів на так званій «митниці». Зміни в так званий «закон» були внесені 26 травня.

«Проєкт закону пропонує ... встановити фіксовані ставки збору за транзит, продаж, вивезення окремих видів товарів у російських рублях, які раніше підлягали оплаті в українських гривнях», - повідомляють в терористичній «республіці».

Зміни пояснюють тим, що грошовою одиницею в «ДНР» є рубль.

Також зміни торкнулися «податкової системи»: в «законопроєкті» було прописано виведення української гривні з переліку платіжних засобів, в яких фіксуються і сплачуються «податки і збори».

«За проєкт закону про поправки парламентарії проголосували в двох читаннях. Далі документ надійде на підпис главі ДНР і вступить в силу після опублікування», - запевняють терористи.

**

В окупованому Донецьку хочуть прибрати пам'ятник Тарасу Шевченку.

Так, 27 травня в донецьких пабліках у соцмережах тиражували фото зі спорожнілим постаментом пам'ятника Тарасу Шевченку.

Як повідомляє телеграм-канал DonTime, новина фейкова, проте в суспільстві почалася дискусія про те, чи варто цей пам'ятник зносити.

Одні вважають, що Шевченко - ідеолог українського націоналізму, тому в Донецьку пам'ятнику не місце. Інші наполягають, що це геніальний поет і частина нашої історії, тому знесення пам'ятника неприпустиме.

У створеному голосуванні більшість городян підтримали збереження пам'яті про поета.

**

У так званій "ДНР" парад Перемоги відбудеться 24 червня.

Так, в "ДНР" параду на честь 75-річчя перемоги таки бути.

"Оскільки епідеміологічна ситуація в" республіці "не критична, парад вирішили провести, як і в РФ - 24 червня." Військовослужбовці "отримали відповідні вказівки і почали підготовку. Однак слід розуміти, якщо в Москві змінять свої плани, в" ДНР "діятимуть аналогічно", - йдеться в повідомленні.

**

«Міський суд» Алушти 28 травня оштрафував виконувача обов'язків голови місцевої мусульманської релігійної громади «Алушта» Руслана Емірваліева на тисячу рублів начебто за «пропаганду символіки екстремістських організацій».

Про це повідомляють активісти «Кримської солідарності».

«Підставою для порушення «справи» стали публікації на сторінці «ВКонтакте» 2016 року, на одній з яких, зокрема, є фотознімок хлопчика, що вказує вказівним пальцем правої руки вгору на полотно темного кольору з намальованими на ньому символами білого кольору», — йдеться у повідомленні.

Спеціаліст окупантів зробив висновок, що це символіка, яку використовує організація «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» (заборонена в РФ). При цьому напис арабською мовою в матеріалах «справи» визначили як «напис на невідомій мові, невідомого характеру і змісту». Насправді в перекладі з арабської на українську ці слова означають: «Немає бога, крім Аллаха, і Мухаммад —​ посланник його», додали активісти «Кримської солідарності».